25 лютого минає 145 років із дня народження Лесі Українки. Наукові співробітники історичного музею Л.Висоцька та Н. Пугач підготували до ювілею літературну композицію для учнів старших класів, яка розповідає про сторінки життя поетеси.
17 лютого літературну композицію «Без надії сподіваюсь» прослухали учні 8-А, 9-Б, 10-Б та 11-Б класів ЗОШ №2, а 18 лютого – учні 11-А й 11-В класів ЗОШ №1 та 8-А, 9-А, 10-А та 10-Б класів Кам’янського еколого-економічного ліцею «Камелія».
Діти поглянули на образ Лариси Петрівни Косач не лише як великої поетеси України, а і широко освіченої людини, що знала 9 мов, була справжнім спеціалістом географії сходу та східної культури, історії мистецтв та релігії, ще в дитинстві писала підручники для молодших сестер і брата.
Незважаючи на «тридцятилітню війну» з невиліковною хворобою, вона вміла тішитись «окрайчиком щастя» серед страждань, творила з великим натхненням і говорила, що їй, мабуть, і трьох життів не вистачило б, щоб написати все те, що вона задумала.
Познайомились старшокласники і з особистим життям письменниці: з великим коханням до Сергія Мержинського, завдяки якому з’явилася інтимна лірика, що й до сьогодні вражає глибиною і витонченістю почуттів поетеси, та
справжнім другом Лариси Петрівни , її чоловіком Климентом Васильовичем Квіткою. Він був юристом за освітою, захоплювався музикою, збирав фольклор, видавав музичні збірники. Супроводжував її в усіх поїздках, підтримував у найтяжчі хвилини життя.
Для учнів були використані фрагменти з фільмів про Лесю Українку, які допомогли краще розкрити образ поетеси та познайомити з її творчістю.
|