Історико-культурний заповідник взяв дієву участь у підготовці, організації і проведенні вже традиційної, 12-ої за ліком, Кам’янської науково-практичної краєзнавчої конференції. Цього року на офіційному з’їзді наших місцевих краєзнавців було представлено 22 роботи, з яких 5 – це дослідження наукових співробітників Кам’янського заповідника. Наводимо перелік цих праць: “Нацистський окупаційний режим на теренах м.Кам’янки та Кам’янського району”(Г.М.Таран), “Нові експонати періоду Другої Світової війни в експозиції історичного музею Кам’янського державного історико-культурного заповідника”(Ю.Ю.Ляшко), “Іноземні військові угрупування в складі вермахту в роки радянсько-німецької війни на території Кам’янського району”(О.А.Мушта), “Жінки в період підпільно-партизанської боротьби в роки Другої Світової війни. Учасниці Кам’янського підпілля”(Л.Г.Висоцька), “Серія портретів художника Миколи Бугакова – партизана загону імені Сталіна”(Т.В.Джулай).
Пленарне засідання конференції відкрилось виступами учасників радянсько-німецької війни 1941 – 1945 рр. Федора Петровича Людного та Петра Антоновича Деруна. Учасники війни коротко згадали свій бойовий шлях, підкреслили значимість краєзнавчої роботи та наголосили, що в сучасні буремні дні Україна бореться з новою чумою – Путінським “рашизмом”, який нам всім разом необхідно подолати. На пленарному засіданні виступив від Кам’янського заповідника за вищевказаною тематикою завідуючий літературно-меморіальним музеєм О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського Олександр Мушта. Автор навів дані про перебування на терені Кам’янського району в роки окупації 1941 – 1944 рр. понад 10-ти різних національностей (румуни, угорці, чеченці, італійці, туркмени, донські козаки та ін.), які прислуговували гітлерівцям, брали участь у боротьбі з партизанами, охороняли комунікації тощо. Дане дослідження підтвердило тезу про багатоаспектність і масштабність конфлікту, назва якого “Друга Світова війна”.
Всі наукові статті й повідомлення, підготовлені вчителями, учнями, краєзнавцями та науковими співробітниками заповідника будуть опубліковані у збірнику матеріалів ХІІ-ої краєзнавчої науково-практичної конференції “Джерело”. Долучаймося до всебічного висвітлення подій в нашому краї. Розкриймо разом “білі плями” історії.
|