Учні 3-4 класів Кам’янської ЗОШ № 2, як і обіцяли раніше, прибули на другу частину екскурсії Кам’янським парком, алеями якого вони минулого тижня вже прогулювалися. Цього разу автор і ведучий Олександр Мушта вів школярів іншим маршрутом: від літературно-меморіального музею О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського – повз стадіон – через міст – і до Зеленого млинка. Діти знову почерпнули новий багаж знань.
Школярі дізналися про минуле і сучасність Зеленого будиночка, його видозміни і структуру в ХІХ – ХХ ст. Нагадаємо, що наш музей був спочатку квадратичної форми з входом з боку критої галереї. Згодом його східна і північна частина була прибудована. Все це, з відповідним візуальними поясненнями, діти й почули від ведучого заходу.
Далі учні спустились дворищем музею, де побачили місце (на куті біля спуску до річки), на якому раніше стояли різні скульптурні пам’ятки – погруддя М.Глінки і погруддя П.І.Чайковського. Про бронзовий пам’ятник композитора біля воріт музею школярі також почули окрему історію(встановлений у 1975 р., скульптор Константінова, архітектор Гнезділов).
Про перебудову парку у ХХ ст. учні почули біля якорів, на вході до стадіону “Авангард”. Світлини тих часів, які підкріпляли розповідь, детально продемонстрували масштаби реконструкції парку ім. Декабристів у минулий період.
Також діти коротко ознайомились з історією і побачили зображення Кам’янської Покровської церкви поч. ХХ ст. Вона розміщувалась на території теперішнього приміщення ЗОШ № 2, мала довгу історію, прекрасний архітектурний стиль, чудові перспективи розвитку, однак, за дивним збігом обставин під час пожежі в лютому 1922 р. була зруйнована і до цього часу не відновлена. Думаю, ці факти школярі запам’ятали.
І, звичайно, вінцем оглядової екскурсії були відвідини млинка Декабристів. Діти з великим завзяттям й інтригою заходили до будівлі млинка, де слухали розповідь про його майже 200-літню історію, легенди і перекази тощо. Олександр Мушта запросив дітей знову до стін млинка, де в майбутньому планується тематичні заняття про Кам’янську управу Південного товариства. Перша спроба цього незвичного заходу планується вже наступного тижня, так що слідкуйте за анонсами.
Щодо сьогоднішнього дійства, дякуємо учнів і вчителів за таку гарну відвідуваність і рекомендуємо всім іншим брати приклад. Впевнений, ви не пожалкуєте. Кам’янчани мають знати історію свого міста і парку, як його чи не головної принади.
|