Перший день конкурсу, 6 листопада, був відкритий виступами її почесної Президії: членів журі та працівників Кам’янського заповідника.
Директор Кам’янського державного історико-культурного заповідника, Г.М.Таран, коротко оповівши історію виникнення і розвитку конкурсу, з гордістю зазначила, що в порівнянні з І-им, який приймав 12 учасників, Х-ий може гордитися 65 представниками із різних куточків України і ближнього зарубіжжя. Це не є рекордом, однак сам факт, що дитячий міжнародний конкурс пам’яті П.І.Чайковського став звичним не лише для кам’янчан, а для громадськості всієї України, свідчить про його велику мистецьку цінність і популярність. Такий приємний стан речей – найбільший подарунок конкурсу на його 10-річчя.
Вступне слово взяла і одна із співзасновниць конкурсу, член журі Леся Степанівна Олійник. Саме завдяки її активності й ентузіазмові конкурс щорічно поповнюється авторитетними членами журі (їй завдячуємо і залучення цьогорічного голови журі Геннадія Михайловича Саська), стає ще більш знаним відомим в Україні. Леся Степанівна віддала належне своїм колегам-співзасновникам конкурсу – В.І.Волкову та Л.В.Чижовій, які всі разом, як виявилось, створили уже міцну музичну твердиню, котру чекає чудове майбутнє. Згадала Л.С.Олійник і пам’ятні дати, які співпали із І-им конкурсним днем: 119-річчя від дня смерті духовного керівника конкурсу, великого російського композитора П.І.Чайковського та 100-річчя з дня смерті великого українського композитора М.В.Лисенка. Це, як вважає Леся Степанівна, має надихнути конкурсантів на великі мистецькі звершення.
До конкурсантів, гостей заходу звернувся і О.Г.Шамрай. Колишній мер міста, теперішній очільник відділу освіти Кам’янської районної державної адміністрації, чимало зробив і продовжує робити для дитячого міжнародного конкурсу. Олександр Григорович ставить своїм завданням продовжувати розширяти географічні межі музичного змагання, заради його якомога більшої популяризації.
Що ж, слова словами, а класика – вічна. Далі, впродовж дня, лунали твори українських, російських і зарубіжних композиторів у виконанні дітей молодшої і середньої групи. Фотозвіт дня дивіться у фотогалереї сайту.
Конкурсний день закінчився концертом відомого українського композитора, голови журі Саська Геннадія Михайловича.
Завтра, 7 листопада, виступатиме старша група, відбуватиметься нагородження учасників конкурсу, підбиватимуться його підсумки. Святкові заходи проходитимуть і у "дочірніх” закладах Кам’янського заповідника: урочисте чаювання у історичному музеї та святковий концерт і літературно-меморіальному музеї О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського. Одним словом, буде дуже цікаво, тож приєднуйтесь і насолоджуйтесь незабутніми музичними миттєвостями осені.
|