Відгадайте з першого разу, про кого знову йшла мова в Кам’янському заповіднику? Звичайно ж, про Т.Г. Шевченка. Не забуваймо, що триває ювілейний рік Кобзаря в Україні, тому кількість заходів на цю тематику не має дивувати, а навпаки – розумітись як цілком звична справа.
Отже, у літературно-меморіальному музеї О.С. Пушкіна і П.І.Чайковського для учнів Кам’янського еколого-економічного ліцею був проведене інформаційно-роз’яснювальне заняття про деякі аспекти творчості, значимості й духовного світу Тараса Григоровича. «Ораторами» на заході були наукові співробітники Кам’янського заповідника – Таміла Петрівна Чупак, Наталія Олегівна Пугач та Олександр Анатолійович Мушта. Їхній диференційований стиль викладу, цікава і в той же час різнобічна тематика, розкриття маловідомих сторінок життєдіяльності поета – все це створило незабутню мистецьку атмосферу пізнання й розкриття справжнього Шевченка.
В дискусії взяли участь і самі ліцеїсти, відповідаючи на спрямовуючі питання, висловлюючи власну думку, описуючи свої шевченкознавчі позиції. Наприкінці дійства учні разом з науковими співробітниками музеїв Кам’янського державного історико-культурного заповідника прочитали безсмерті вірші Т.Г.Шевченка, відобразивши, таким чином, головний девіз проведеного тематичного заняття: «Пізнай, зрозумій, відкрий Кобзаря шляхом аналізу його творів, поезій, спогадів».
Кожен з нас має особисто відкрити для себе Шевченка, і це не заяложені фрази, а реалістичний заклик. Читайте генія української культури, адже без нього не було б України.