Поразка Дніпропетровського “Дніпра” у фіналі Ліги Європи аж ніяк не вплинула на працездатність наукових співробітників Кам’янського заповідника. Не зважаючи на закінчення навчального року в нас продовжується активне ознайомлення учнів шкіл міста з різними історично-пізнавальними темами.
Так, школярі 2-го класу ЗОШ № 1 цікаво й інтенсивно прогулялись парком ім. Декабристів. Під час подорожі завідуючий літературно-меморіального музею О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського Олександр Мушта розповідав історію цієї давньої пам’ятки садово-паркової архітектури, її особливості, принади, минуле й сучасність. Діти дізнались місця, де раніше розміщувалися різні будівлі, історію скульптурних пам’яток та їх попередників, побачили на численних світлинах як виглядав у давнину Кам’янський парк, його споруди, пам’ятники ХХ ст. Родзинкою подорожі по парку стало відвідання однієї з найдавнішої будівель нашого міста – Гроту (XVIII ст.). Діти з неймовірним бажанням заходили до Гроту, торкалися його стін, слухали про його історію, почерпнувши багато цікавого як про цю споруду, так і про історію нашого міста взагалі.
Учні ж 7-го класу тієї ж ЗОШ № 1 відвідали не менш цікавий захід. В музеї Пушкіна і Чайковського для них було проведено тематичне заняття про козаків-характерників (автор і ведучий – Олександр Мушта). Діти з великим інтересом прослухали інформацію про зародження, розвиток й особливості характерництва в Україні, дізналися про найвидатніших козаків-характерників, зрозуміли цінність і значення цих славетних воїнів для козацтва. Світлини й відеоролики про властивості й вміння козаків-характерників в минулому й сучасності посприяв чудовому сприйняттю нових відомостей та гарному настрою в цілому.
Кам’янський заповідник не збавляє обертів у відношенні співпраці зі школами. Запрошуємо учнів дитячих майданчиків, літніх таборів до наших музеїв, де Ви, впевненні, дізнаєтесь ще дуже багато цікавого й пізнавального.
|