Останній день весни подарував історичному музеєві багато приємних зустрічей із юними відвідувачами. Кількома хвилями музей відвідували вихованці літнього пришкільного табору Кам’янської загальноосвітньої спеціалізованої школи №2 з поглибленим вивченням окремих предметів (учні 1-4 класів). Цього разу працівники музею розділили дітлахів за інтересами. Поки завідуючий історичним музеєм Юрій Ляшко розповідав хлопчикам про зброю, якою боронили колись і захищають нині Україну, дівчатка відвідували тематичне заняття про жіночі головні убори Середнього Подніпров’я, яке їм проводила старший науковий співробітник історичного музею Наталія Пугач.
Спочатку діти прослухали розповідь про те, як традиційно українські жінки покривали голову; довідалися про такі поняття, як «убрус», «очіпок», «намітка», «хустка», «кибалка»; послухали розповідь про народні традиції, пов’язані з хусткою, зокрема покриванням голови нареченої на весіллі. А потім для них проводилися майстер-класи із пов’язування хустки. Роль моделей виконували і музейні працівники, і вчителі, і, звісно ж, самі дівчатка, від чого усі отримали велике задоволення.
Надзвичайно доречною ілюстрацією до заняття стала фотовиставка черкаських фотографів Катерини друзі та Анни Криворотової «Благословенні Богом Українки, що саме зараз демонструється в картинній галереї заповідника.
|