В літературно-меморіальному музеї О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського Кам’янського заповідника відбулась чергова “порція” навчально-пізнавальних дійств. На тематичні екскурсії про Кам’янську управу Південного товариства завітали учні 9-их класів місцевої ЗОШ № 2.
Учні прослухали інформацію про витоки та мету створення декабристських організацій, умови заснування Кам’янської управи, її керівників В.Л.Давидова та С.Г.Волконського. Тісний зв’язок декабристський рух має із Французькою революцією, в результаті якої виникли Наполеонівські війни. Саме під час вигнання французького імператора солдати і офіцери царської армії побачили уклад життя у провідних європейських державах, що і призвело до зародження таємних організацій. Мета їх діяльності – знищення самодержавства, кріпосництва, введення республіканських свобод. На таких засадах діяла і Кам’янська управа Південного товариства. Також управа відповідала за зв’язки з іншими таємними організаціями, прийняття до лав товариства нових представників та поширення опозиційного світобачення серед військових поселенців.
За свій свободолюбний дух до декабристів близький стосунок мав і поет О.С.Пушкін. Під час своїх відвідин Кам’янки він взяв участь у нараді декабристів. У подальшому вірші поета були одні із найулюбленіших для заарештованих повстанців.
Кам’янська управа найактивніше діяла у 1823 – 1825 рр. Тут було проведено багато нарад, вирішено чимало питань, обговорені плани повстанців. Не раз В.Л.Давидов та С.Г.Волконський їздили на важливі наради у північні частини імперії. Але, на жаль, плани декабристів не були втілені у життя. Попри це, Кам’янська управа і її представники були яскравими представниками суспільно-політичного руху першої чверті ХІХ ст.
Також діти прослухали про перебіг декабристського виступу на Сенатській площі 14 грудня 1825 р. та деталі повстання Чернігівського полку в Україні 30 грудня 1825 – 3 січня 1826 р. Про все це детально йшлося під час огляду виставки “Перший збройний виступ роти царизму: перебіг революційного звершення”. Захід проводила завідуюча фондами Кам’янського заповідника Людмила Іванівна Туренко.
|