До річниці народження О.С.Пушкіна у Кам’янському заповіднику був організований пізнавальний захід. Учні еколого-економічного ліцею прослухали літературно-музичну композицію “Захищаючи власну честь”, присвячену дуельній традиції в Європі. Сумне поєднання з дуелями мав і Олександр Сергійович Пушкін…
Ведучі заходу – Т.Чупак і О.Мушта – розповіли ліцеїстам про історію виникнення і розповсюдження дуелей, особливості дуельного ритуалу, окремих героїв-дуелянтів, декабристів та їх “зв’язки” з дуелями й ін.
Окремо, звичайно, діти почули і про “дуельні пригоди” Пушкіна, його ставлення до таких поєдинків, відображення даних протистоянь у творчій спадщині. Пушкіна постійно переслідувала система за вільнолюбні вірші, й часті виклики на дуелі він розглядав як виклик владі з метою залишитись непідкореним. Можливо, саме такий розклад сил і позбавив життя поета в такому молодому віці…
Й по при те, що, зазвичай, на висоті у дуелях були переможці, а горювали – переможені, тріумфи бували й піррові. Так у найтрагічнішій і найвідомішій дуелі між Пушкіним і Дантесом, героєм став загиблий поет, а французький офіцер-переможець навіки-вічні дістав клеймо “Убивця Пушкіна”.
|