В Україні настали Шевченківські дні. Велет української нації, великий пророк, геніальний поет й художник народився 9 березня 1814 р. й провів недовге, але дуже насичене всілякими подіями й перипетіями життя, залишивши світ Божий 10 березня 1861 р. 47 років страждань, поневірянь, злетів і падінь, впродовж який разом з Тарасом перероджувалася наша країна, свідомість її людей, культура і традиції. Саме могутній Кобзар уможливив тоді й закріплює зараз нашу Українську державу.
Визначальні сторінки життя й персона поета – такими були головні мотиви чергового тематичного заняття в літературно-меморіальному музеї О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського Кам’янського державного історико-культурного заповідника. Захід був проведений для учнів 1-Б і 1-В класів Кам’янської ЗОШ № 1. Автор і ведуча заняття – Таміла Чупак.
Школярі дізналися про дитячі роки майбутнього Кобзаря, його родину, цікаві факти біографії тощо. Ми знаємо, що Тарас Шевченко був третьою (із 5-ти) дитиною в сім’ї, з юних літ почав малювати, вирізнявся серед однолітків своїм мисленням і світобаченням. Великий талант, бажання йти до своєї мети, прагнення бути в світі мистецтва і вело його по житті, подарувавши чимало приємних, але й на жаль, трагічних моментів. Дуже добре діти проглядали відеоуривки про Кобзаря, взяті із біографічного фільму “Заповіт”, за якими дізналися про народження, повсякденні будні та знаменитий заповіт Тарасу від батька.
Продемонстрували першокласники і свої знання віршів поета: діти читали напам’ять його твори, серед яких були не лише маленькі віршики, а й великі уривки з поем, які вивчаються в старших класах. Дуже приємно було бачити це поетичне свято Шевченкового слова, яке так чудово, несподівано, влаштували юні послідовники Великого Кобзаря. Крім цього, під акомпанемент Таміли Петрівни Чупак діти з вчителями заспівали пісню на слова поета “Зацвіла в долині червона калина”.
Шевченківські дні в Кам’янському заповіднику стартували на “ура”. Далі буде…
|