У стінах літературно-меморіального музею О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського традиційно проводяться тематичні заходи спрямовані на розвиток особистості. Всі ми знаємо, що в дитинстві важливим важелем впливу були і є саме казки. Звичайно, краще вони звучать під звуки музичних інструментів або у цікавому розмовному стилі. Саме Сашко Лірник має талант справжнього казкаря, якого із захопленням слухають і дорослі і діти. Він зумів зробити неможливе – відродити в Україні зниклий жанр розмовної оповіді. Саме про життя і творчість Сашка Лірника йшлося у тематичному занятті, підготовленому науковим співробітником музею Валентиною Губенко.
Дітки початкових класів ЗОШ № 2 познайомились з творчістю Сашка Лірника. Також школярі дізналися хто ж такі лірники взагалі, на яких музичних інструментах грали. За допомогою сучасного обладнання учні мали змогу переглядати роботи казкаря: мультфільм “Моя країна - Україна” та його цікаву розповідь казки “Івасик-Телесик”.
На запитання навіщо потрібні казки Сашко Лірник відповів: “Можна прочитати тисячі книг і вирости бездушною людиною. Але якщо ти в дитинстві чув і читав казки, то мислиш вже по-іншому”. Геніальні слова по справжньому творчої людини.
А ми, науковці музею, розкриваючи дані теми, намагаємось донести добро та істину, закладену в слова та вчинки відомих та творчих людей, які прославляють наш край.
|