В літературно-меморіальному музеї О.С.Пушкіна та П.І.Чайковського відбулося чергове тематичне заняття. Цього разу, темою навчально-пізнавального заходу була дуельна традиція на Європейському континенті.
Діти 9-го класу ЗОШ № 1 дізналися про виникнення поєдинку за честь, його вікову історію, еволюцію та особливості в різних державах. Окремим питанням було розгляд збройних особливостей дуелей, чому сприяла наявність в експозиції першої кімнати музею відповідних експонатів – набору французьких дуельних пістолетів та шпаги В.Л.Давидова. Ведучий заняття – Олександр Мушта – розповів школярам про ці найважливіші предмети дуельного обряду, історію їх потрапляння до музею, особливості застосування під час поєдинків тощо.
Також, учні детально ознайомилися з етикетом дуельного бою, котрий мав чітко регламентовані правила, норми, дозволи і заборони, будучи по-суті аристократичною формою з’ясування стосунків. Саме таким чином, в результаті дуелі, пішов з життя один із “співзасновників” нашого музею, затятий бретер й всесвітньо відомий поет Олександр Сергійович Пушкін.
Дуель була особливим обрядом, романтичною й справедливою за змістом, однак часто трагічною за результатом. Однак, попри такі обставини, з цього обряду можна дізнатися і взяти багато цікавого, особливо для загального світського сприйняття. Кам’янський заповідник продовжує активну співпрацю з навчальними закладами району, ми завжди Вам раді, чекаємо на наступні зустрічі.
|