Кам'янський державний історико-культурний заповідник
Чт, 21.11.2024, 17:32
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Календар
«  Травень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 86

Наші друзі

Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Кам'янська районна державна адміністрація Міністерство культури України Управління культури Черкаської ОДА
Кам'янка 
Головна » 2014 » Травень » 9 » РОЗКРИТА ЩЕ ОДНА БІЛА ПЛЯМА ІСТОРІЇ
15:34
РОЗКРИТА ЩЕ ОДНА БІЛА ПЛЯМА ІСТОРІЇ

        Напередодні свята Перемоги, у с.Тимошівка, Кам’янського району було проведено урочисте меморіальне дійство. Біля місцевого обеліску Слави відбулось перепоховання 6 радянських солдатів, які полягли у роки жорстокої війни 1941 – 1945 рр. Всьому цьому процесу передувала дуже цікава передісторія.

     В лісовому урочищі Тарапун вже довгий час було відоме місце, яке йменували “Хрестом”. Всі знали, що тут поховані солдати, однак традиційних для радянського часу святощів цьому місцю не надавали. Можливо, це було пов’язано з тим, що вважалось нібито ці солдати загинули в оточенні, а для парткерівництва це прирівнювалось як зрада. Ймовірно, були й інші обставини неналежного ставлення до “Хреста”, однак фактом залишалося те, що все це виглядало якось дивно.

        Йшли роки і “Хрест” обріс численними легендами. Стали говорити, що тут поховані німці, кавказці, росіяни, чехи, а віднедавна – й воїни УПА. Це мало колись закінчитись, і от час настав. В минулому році, розглядаючи теорію поховання тут чеських солдатів, вирішено було перевірити, хто ж  все таки знаходиться в “Хресті”. Для вирішення цього питання було надіслано запит до Всеукраїнської організації “Закінчимо війну”, яка займається ексгумацією військовослужбовців на терені України. Представником цієї громадської організації в Черкаської області є завідуючий історичним музеєм Кам’янського державного історико-культурного заповідника Юрій Ляшко, котрий власне, разом з іншими спеціалістами організації і проводили розкопки невідомої могили солдатів.

         У результаті антропологічно-ідентифікуючих досліджень було з’ясовано, що “Хрест” – це могила 6 радянських солдатів-піхотинців 12-го механізованого зимніковського  корпусу 5-ої гвардійської танкової армії генерала Ротмістрова. Ці солдати загинули 14-15 грудня 1943 р. в ході розвідувальної операції. Ймовірно, вони потрапили в оточення й були убиті внаслідок артилерійської атаки німецької армії. Тобто, солдати полягли якраз у період визволення Правобережної України.

      В день перепоховання радянських воїнів (8.05.2014 р.) в їх честь  у Тимошівці була проведена пам’ятна піша хресна хода з участі місцевого населення, жителів окружних сіл, містян районного центру, представників влади й громадських організацій. В ході взяла участь і делегація Кам’янського державного історико-культурного заповідника на чолі з директором Галиною Таран.

      Напередодні меморіальної процесії біля обеліску Слави у Тимошівці отцем УПЦ КП Іваном була проведена молебень-панахида за загиблими, щоб їхні душі спочивали з миром і спокоєм. Опісля, відбулося перепоховання солдатів, котрі нарешті знайшли своє місце, ідентифікувалися й, сподіваємось, навіки знайдуть спокій.

      Продовжуємо згадувати й розкривати незвідані сторінки нашої історії, адже без знання минулого неможливо побудувати заможного майбутнього. Слава воїнам-визволителям, слава патріотам, слава Україні!!!

Переглядів: 1055 | Додав: zapovidnuk1995 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Кам'янський ДІКЗ © 2024
Конструктор сайтів - uCoz