Не зважаючи на ранній початок зими інтерес до перлини природи Кам’янщини – Тясминського каньйону – не зникає. Як практично, так і теоретично діти та дорослі знайомляться з історією та характеристикою цієї прекрасної пам’ятки природи. Цього разу про каньйон говорили в межах уроку з екологічного виховання для дітлахів 2-го класу міської ЗОШ № 2. Автор і ведучий заходу – Олександр Мушта.
В ході заняття учні коротко дізнались про утворення р.Тясмин, формування його течії, версії щодо назви річки тощо. Також школярі прослухали інформацію про утворення скель крізь призму тисячоліть, почули відомості про окремі “тематичні” частини каньйону та його розмаїту рослинність. На скелястих берегах Тясмину буяє різноманітна флора, в тому числі й рідкісна, котра занесена до Червоної книги України, тому всі ми маємо бережно ставитись до цих природних багатств.
Саме на фоні останньої тези ведучий наголосив на важливості оберігати дари природи: не смітити, не викидати непотріб (особливо пластик) в річку та прибережні зони, пам’ятаючи, що тут скрізь існують живі організми. Збереження недоторканності природи потрібне як місцевим жителям, так і всім іншим людям, які відвідуючи місто милуються цим чудовим даром Господнім.
На завершення заходу О.Мушта коротко оповів, як природа може покарати людину за неналежне ставлення до неї. Ведучий розповів про події весняного паводку у Кам’янці весни 1980 р.
Пам’ятаймо, всі ми – діти Землі. Тому, не зважаючи на все більший вплив людської руки, саме природа є господаром світу. Цінуймо наші екосистеми, оскільки вони нам дають прості речі для позитиву – свіже повітря, красу місцевості, незабутні емоції.
|