Середа, 6 листопада 2013 р., стала точкою відліку чергового, вже 11 за ліком, міжнародного дитячого конкурсу пам’яті П.І.Чайковського. Це музичне змагання стало вже звичним для Кам’янки, прославляючи як наше рідне містечко, так і юних музикантів з різних регіонів України. Тож недивно, що конкурс з часом набув все більшої як внутрішньо-професійної, так і зовнішньо-стратегічної значимості.
У перший неконкурсний день відбувся заїзд, поселення та ознайомлення педагогів та їхніх вихованців з містом і його принадами. Вже зранку по парку Декабристів прогулювалися невеличкі групи людей, означуючи про перебування в Кам’янці нових творчих персонажів. Наповнилися новими відвідувачами і структурні підрозділи Кам’янського державного історико-культурного заповідника – літературно-меморіальний музей О.С.Пушкіна та П.І.Чайковського.
Зазначимо, що знайомство з Кам’янкою, її музеями відбувалось опісля чи напередодні ще одної важливої для конкурсантів миті: офіційної репетиції в Кам’янській дитячій музичній школі ім. П.І.Чайковського. Саме тут проводитиметься музичне змагання, тому апробація її сцени і роялю просто необхідна для якомога кращої самореалізації дітей уже під час конкурсного дня. Репетиції пройшли успішно і наполегливо.
Звичайно, Кам’янський заповідник, який займався і продовжує займатися вирішенням усіх організаційних, практичних і побутових питань, не міг не потурбуватися і про забезпечення насиченого творчого дозвілля. Для учасників ХІ відкритого дитячого музичного конкурсу пам’яті П.І.Чайковського була показана літературно-музична композиція "Призначення метелика”, присвячена видатній мистецькій майстрині Наталії Гудим-Левкович (Давидовій) та її страдницькому життєвому шляху.
Не будемо зупинятися на її біографії, оскільки це вже неодноразово було висвітлено раніше. Зазначимо лише те, що для декого така форма роботи – літературно-музичний вечір – була в новинку, а ті хто вже бував у Кам’янці лише згадали давно забуте. Однак всі вони разом з насолодою слухали, як наповнену різноманітним фактажем прозову розповідь наукових співробітників історичного музею Н.Пугач та Л.Висоцьку, так і прикрашені чарівними мелодіями музичні композиції у виконанні камерного ансамблю Кам’янського заповідника. Що ж, початковий день минув удало, конкурсанти набрались творчих і фізичних сил, щоб завтра показати все найкраще, на що вони здатні. Чекаємо незабутньої музичної феєрії четверга.