Цього року Україна і світ відзначають 80-ті роковини з часу трагедії українського народу – Голодомору 1932–1933 рр.
Співробітники історичного музею Кам’янського державного історико-культурного заповідника долучились до пам’ятних заходів, які цього тижня проходять по всій Україні: було розширено експозицію на тему голодомору в нашому краї в музейній кімнаті, підготовлено тематичну екскурсію.
21 листопада 2013 р. для учнів 3, 5, 7 класів Ребедайлівської ЗОШ проведено тематичне заняття "Голодомор 1932 – 1933 рр. в нашому краї”. Використовуючи музейну експозицію, яка створена на основі документів (законів, постанов радянської влади), фотоматеріалів та спогадів очевидців голодомору, науковий співробітник історичного музею Лариса Григорівна Висоцька розповіла дітям про причини та наслідки цієї трагедії в нашому краї.
Саме спогади очевидців цих страшних подій стали основою розповіді. Адже завдяки людській пам’яті ми маємо змогу встановити повну картину злочинних дій радянської влади по відношенню до українського селянства, а також відчути ті неймовірні страждання, які випали на їхню долю.
Зокрема, не залишила дітей байдужими розповідь про сім’ю Люби Чалої (про яку в своїх спогадах згадує П.Ф.Назаренко та О.О.Зайченко з м.Кам’янка), в якої було 11 дітей і 10 померло з голоду, а чоловік, поїхавши шукати хліба в "далекі краї”, не повернувся додому.
Вчителі Ребедайлівської ЗОШ розповіли і свої історії про події 1932 – 1933 рр. Після цього, діти, вчителі та наукові співробітники разом запалили символічну свічку пам’яті на знак вшанування мільйонних жертв голодомору в Україні.
Запрошуємо всі навчальні заклади Кам’янського району відвідати історичний музей та разом долучитись до загальноукраїнських меморіальних подій.