21 листопада – День Гідності і Свободи України. Це свято приурочене початку двох революційних звершень новітньої доби української історії – Помаранчевого Майдану 2004 р. та подій Революції Гідності 2013 – 2014 рр. Музеї заповідника традиційно проводять у ці дні різні навчально-просвітницькі заходи для школярів. Не став винятком і цьогорічний навчальний рік.
До літературно-меморіального музею Пушкіна і Чайковського завітали учні 2-го класу міської ЗОШ № 2. Саме для них було проведено пізнавальне тематичне заняття “Символи Революції Гідності”. Автор і ведучий заходу – завідувач музеєм, історик Олександр Мушта.
Юні школярі коротко ознайомилися із подіями революційної зими 2013 – 2014 рр., почули імена її героїв та антигероїв, дізналися основні моменти та особливості 2-го Майдану України. Завдяки мультимедійній дошці школярі змогли побачити світлини тих часів та переглянути окремі тематичні відеоролики, присвячені Революції Гідності.
Довгі три місяці протистоянь на Майдані були дуже непростими. Люди і голодували, і мерзли, і хворіли. Однак саме звідси потужна хвиля патріотизму огорнула Україну, що відчувається і зараз. Цікавий факт, що у часи нічної варти на барикадах українські революціонери щогодини співали державний славень. Саме це зробили і гості музею в ході даного заняття.
В окремій частині розповіді йшлося і про головні артсимволи Майдану. Зокрема, школярі дізналися історію легендарної “ялинки-йолки”, яка стала такою через мовні проблеми сьогоднішнього втікача-Януковича, почули інформацію про славетне революційного піаніно, що супроваджувало і криваві, і буденні події у столиці України 2013-2014 рр. Також діти зрозуміли чим протистояли українці режиму Януковича у той період. Шини, бруківка, коктейлі Молотова – саме цією зброєю захищався народу від наступу насланої на них міліції. Для більшої наглядності О.Мушта показав дітлахам і відповідний експонат із фондів заповідника – щит бійця спецпідрозділу “Беркут”.
Однак, звісно, найбільшим символом Майдану є його учасники та герої. Саме ті, хто ціною власного життя змінив хід української історії. Школярі ознайомилися з біографією трьох янголів Майдану – волинянина Сергія Байдовського, галичанина Ігора Точина та наддніпрянця Максима Горошишина. Останній частково пов’язаний і з Кам’янським краєм, оскільки наприкінці життя він періодично мешкав у с.Грушківка, де нині і похований.
Пам’ятаємо звитяги українських героїв, котрі віддали все заради вільного і заможного майбуття нашої країни. Когорта Небесної Сотні займає у переліку звитяжців нової доби одне з найпочесніших місць.
|