У рамках реалізації туристичного маршруту “Романтичні історії кохання” до музею О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського завітали чергові гості. Студенти і викладачі туризму та готельно-ресторанної справи Черкаського державного технологічного університету ознайомлювалися із музейними принадами нашого міста. відвідувачі стали свідками насиченої культурної програми, що включала пізнавальні, історичні, художньо-ліричні й ретроспективні аспекти.
Спочатку гості прогулялися алеями арку, прослуховуючи екскурсію по нашій пам’ятці садово-паркового мистецтва. Кульмінаційним моментом цього дійства стали відвідини найдавнішої архітектурної пам’ятки міста – Пушкінського гроту (XVIII ст.).
Далі люди ознайомилися із експозицією літературно-меморіального музею О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського. це проходило за нестандартної форми подачі матеріалу – театралізованою екскурсією. Працівники музею, виконуючи роль окремих персонажів з історії Кам’янки – власниці містечка Катерини Давидової, її невістки Олександри Потапової, П.Чайковського та його сестри Саші – розповідали про хронологію подій у краї, його героїв, особливості життєдіяльності в ту епоху тощо. Характерно, що зовнішній вигляд “оповідачів” відповідав буремній епосі ХІХ ст.
І на завершення, в центральній залі музею, була проведена літературна-музична композиція “Українське коріння роду Пушкіних”. Значимою особливістю цього дійства був зовнішній антураж – захід проходив при світлі свічок, що колись у давнину було нормою. Подібні за змістом і формою заходи раніше відбувались у гроті, тому, можна вважати, це як відновлення традицій минувшини. Ведучими вечора були О.Мушта і Т.Чупак.
Саме такою різноплановою культурно-розважальною програмою є проект “Романтичні історії кохання”. Тож, Кам’янський заповідник чекає нових цікавих знайомств.
|