20 листопада, напередодні вшанування жертв Голодомору 1932-33 років, в історичному музеї відбулися тематичні лекції для учнів 6 - 11 класів ЗОШ №1. Школярі довідалися про події 30-х років минулого століття, що передували Голодомору в Україні - колективізація, розкуркулення, нищення духовності, репресії, індустріалізація, хлібозаготівельні кампанії, а також про саму трагедію голодної зими 1932-33 років.
Оглянувши музейну експозицію, яка створена на основі документів того часу, фотоматеріалів, що підтверджені спогадами очевидців, діти ознайомилися з фактами злочинних дій влади щодо українського народу. Адже тільки в українських селян забирали не лише зерно, а й усе їстівне (городину, сушню, квашення і т.д.). Ніколи і ніде , крім України, голодуючих людей не ізолювали від інших регіонів і не забороняли переїжджати в інші місцевості, щоб врятуватись від голоду. Тих, що намагалися втекти, знімали з дахів потягів і відправляли назад – помирати. Голод 1932 -33 років приховували від світової спільноти.
До сьогодні не встановлена точна кількість жертв як в Україні, так і в нашому краї зокрема. В Україні ця цифра коливається від 4 до 10 мільйонів осіб, а в Кам`янському районі – від 2, 5 тисяч до 12 тисяч осіб.
Під час лекції значна увага зверталася саме на спогади людей, наших земляків, яким довелося пережити голодне лихоліття 32-33-го. Ці спогади дають нам змогу встановити повну куртину штучно створеного голоду, що за своєю цинічною спланованістю ставить його поруч з іншими прикладами масового вбивства людей.
|