В картинній галереї Кам’янського державного історико-культурного заповідника відкрито унікальну експозицію, яка має глибоко національну спрямованість. Авторами проекту є черкащанки, фотографи Катерина Друзь та Анна Криворотова.
На виставці експонується 30 портретів жінок в образах панянок кінця ХІХ ст. експозиція дає уявлення про те, як одягалися та запинали хустки або намітку жінки центральної України. Світлини демонструються вперше. Всі знають українських дівчат уквітчаних вінками та стрічками, але мало хто згадує про заміжніх жінок, які ув’язували голову хусткою та тим самим прикрашали себе. Середній вік заміжньої жінки в ХІХ ст. – 21 рік. Невже життя після одруження зупиняється? Поки дівувала, була гарненька та раденька, а після заміжжя одягли хустку та й засумувала… а ось і «ні»! Проект покликаний показати українську жінку: заміжню, гарну, веселу, модну та різноманітну. Показати різні варіанти зав’язування хусток, наміток, очіпків та продемонструвати, що після одруження жінка розквітає та набирається шарму.
У загальному контексті виставка дає можливість відчути атмосферу українського жіночого строю, проникнути в глибину переживань людей того часу з їх турботами та надіями.
Головною метою цього культурного заходу є розкриття образу заміжньої жінки центральної України. Нове і давнина у новому спектрі застигли на світлинах.
Розгорнута експозиція приверне увагу і гостей міста – в першу чергу завдяки унікальності фотографій, які спонукають розгорнути аналогічні експозиції в інших містах України.
Виставка діятиме до 30 травня. Її цікаво буде відвідати всім, хто переймається історією та культурною спадщиною Наддніпрянщини, вболіває за її збереження.
|