У літературно-меморіальному музеї О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського проведений навчально-просвітницький захід “Смертельний талант”, присвячений видатному українському композиторові, співаку та виконавцю Володимиру Івасюку. Автор і ведучий заняття – Олександр Мушта. Цього разу відвідувачами дійства стали учні 10-го класу Кам’янської ЗОШ № 2.
Володимир Івасюк прожив лише 30 років, але зміг зробити за цей недовгий проміжок часу скільки, стільки десятки інших не зробили за значно більший проміжок часу. 107 пісень, десятки інструментальних творів, музика до вистав і різних постановок – все це складає репертуар талановитого буковинського автора. Він гармонійно розвивав свої творчі здібності, натхненно писав пісні, створював всесвітньовідомі шлягери, які популярні й зараз. “Червона рута”, “Я піду в далекі гори”, “Балада про 2 скрипки”, “Водограй”, “Пісня буде поміж нас” – всі ці хіти й нині активно переспівують сучасні виконавці, обирають собі учасники телевізійних шоу, озвучують фанати на стадіонах та ін. Це свідчить про його великий талант та непересічність творчої постаті, здатної до створення таких мистецьких шедеврів, котрі не втрачають актуальності й успіху впродовж десятиліть.
Івасюк ніколи не прогинався під комуністичну систему, створював лише те, що йшло до душі й відображало його прагнення. Очевидно саме через це він і заважав тоталітарній системі. 24 квітня В.Івасюк вийшов з дому і більше вже не повернувся. Його тіло знайшли повішеним 18 травня під Львовом. Обставини смерті тривалий час залишалися невідомими, але в 2015 році Львівська прокуратура офіційно заявила, що вбивство композитора замовили і виконали представники КДБ.
Про Володимира Івасюка ми згадуємо постійно, адже його твори на вустах завжди. Тож пам’ятаймо про нього та його вклад у розвиток музичного мистецтва України.
|