Протягом останніх днів до історичного музею Кам’янського державного історико-культурного заповідника, де діє виставка «Люди правди», присвячена Дню пам’яті жертв Голодомору, завітало чимало відвідувачів. Для дітей і дорослих тут проводяться тематичні екскурсії по виставці, яка була розроблена Українським інститутом національної пам’яті та проходить під гаслом «Щоб світ знав». Ця виставка – данина тим людям, які, ризикуючи кар’єрою, свободою і навіть власним життям, робили усе, щоб зберегти та поширити у світі правдиві відомості про Голодомор. Адже протягом багатьох десятиліть ця тема в СРСР була під суворою забороною, тому люди, які писали та й навіть просто говорили про Голодомор в Україні, жорстоко переслідувалися й каралися радянською владою.
27 листопада виставку «Люди правди» відвідали учні 7 класу ЗОШ №1, 28 листопада – учасники жалобного мітингу, присвяченого вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, 30 листопада – учні старших класів Ребедайлівської ЗОШ. Усі вони прослухали розповідь про людей, абсолютно різних за сферою діяльності – від колгоспного сторожа до Президента Ліги Націй. Дізналися про діяльність британських журналістів Малкольма Маггеріджа та Гарета Джонса, Прем’єр-міністра Норвегії та Голови Ради Ліги Націй Людвіга Мовінкеля, американського юриста Рафаеля Лемкіна, виконавчого директора Комісії Конгресу США з розслідування штучного голоду в Україні Джеймса Мейса, американського історика Роберта Конквеста, митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького, українського письменника Уласа Самчука, вчительки з Харкова Олександри Радченко та багатьох інших.
Попри всі небезпеки ці люди в різний спосіб намагалися зберегти правду й розповісти про неї усьому світові. І пошана Людям Правди від нинішніх та прийдешніх поколінь українців!
|