29 березня 2016 року в приміщенні Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України міста Києва відбулися урочисті заходи громадської організації «Черкаське земляцтво «Шевченків край». Надзвичайно цікаво було представлено тематичну виставку за участі обласного осередку спілки майстрів народного мистецтва України, державних та національних заповідників Черкаської області.
Кам’янський заповідник презентував історико-культурну спадщину рідного краю. Велику зацікавленість відвідувачів виставки викликала історія Кам'янки, пов’язана з декабристами, О.С.Пушкіним, П.І.Чайковським, про яку з захопленням розповідав завідуючий музеєм О.С.Пушкіна, П.І.Чайковського Олександр Мушта. Приваблювали земляцтво стенди, присвячені діяльності Вербівської майстерні Наталії Давидової, творчості заслуженого майстра народної творчості Макара Мухи, якому в цей день виповнювалося 110 років від дня народження і звичайно ж нікого байдужими не полишили матеріали, пов’язані з визвольними змаганнями в Холодному яру в 1918-1922 роках, які представляв завідуючий історичним музеєм Юрій Ляшко.
Виставку заповідника відвідав голова обласної державної адміністрації Черкаської області Юрій Ткаченко, який цікавився історією й культурою району і сказав, що добре знає про гарні культурні традиції кам’янчан і жителів району. Особливий інтерес очільника області був до експонатів, пов’язаних з діяльністю Холодноярської республіки, вшануванням пам’яті її героїв. На зауваження Юрія Ляшка про те, що туристів було б набагато більше, якби були кращі дороги, Юрій Олегович відповів, що серйозно займається даною проблемою, яка вкрай невідкладна.
На виставці разом з головою обласної державної адміністрації побував голова ради Черкаського земляцтва «Шевченків край», Герой України Петро Шилюк, який висловив думку про те, що перш ніж їхати до Парижа, чи Стамбула треба побувати в історичній Кам’янці.
Приємно було зустрітися зі своїми земляками Ігорем Стасенком, керівником Головного департаменту документального забезпечення Адміністрації Президента України, Іваном Овчаренком юристом, знавцем своєї справи, Євгенієм Ковалем, полковником у відставці та багатьма, багатьма іншими. Всі з приємністю й гордістю згадували свою малу батьківщину, свій отчий поріг, свою школу, своїх рідних і друзів, вчителів, знайомих і близьких. Згадував кожен своє особисте, незабутнє, а ми, користуючись нагодою, запрошували всіх відвідати гостинну Кам’янку.
|