Тематичне заняття "Пам'ятай про Крути" для учнів 5-х класів Кам'янської загальноосвітньої спеціалізованої школи № 2 з поглибленим вивченням окремих предметів.
|
29 січня 2018 року, у день 100-річчя бою під Крутами, в історичний музей Кам’янського історико-культурного заповідника завітали учні 9-11 класів Кам’янської загальноосвітньої спеціалізованої школи №2 з поглибленим вивченням окремих предметів. Наукові співробітники музею Л.Висоцька та Н.Пугач провели для них тематичне заняття «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі».
Старшокласники згадали події української історії, що передували бою під станцією Крути, а також познайомилися з біографіями учасників того бою, що став символом самопожертви й героїзму української молоді в боротьбі за незалежність своєї Батьківщини. Учні прослухали розповідь про загиблих Крутян – Григорія Пипського, Володимира
...
Читати далі »
|
28 січня у Кам’янці біля пам’ятника Т.Шевченку відбулось вшанування бою під Крутами, який змінив хід історії. Адже українці довели, що вони здатні зі зброєю в руках захищати свою незалежність.
29 січня 1918 року на ст. Крути (нині с. Пам’ятне Березнянського р-ну, Чернігівської обл.) в 130 км від Києва близько чотирьох сотень українських студентів-добровольців призупинили наступ чотиритисячного московського війська на Київ. Завдяки їм було виграно час для підписання Брестського мирного договору і Українську Народну Республіку – право нації на Незалежність – визнали на міжнародному рівні.
Ця тема на 70 років була закритою від українського суспільства. Та герої Крут своєю кров’ю проклали шлях в теперішн
...
Читати далі »
|
29 січня 2018 року виповнюється 100 років з часу бою під Крутами, котрий став для українського народу символом героїзму та самопожертви молоді в боротьбі за незалежність нашої держави. До цього часу серед дослідників немає єдиної думки, чим був цей бій в українській історії. Дехто називає його трагедією, що забрала життя молодих захисників України. Дехто говорить про поразку, бо не вдалося остаточно зупинити більшовицький наступ. Але даючи оцінку цього бою, слід розуміти, що це був бій не за станцію Крути, не за Київ - це був бій за Україну, за її майбутнє.
Щороку наприкінці січня працівники історичн
...
Читати далі »
|
1 січня 2018 року у Кам'янці відбулось вшанування пам'яти провідника української нації Степана Бандери. Впродовж дня проходили різноманітні заходи, які ввечері завершилися смолоскипним ходом пам'яти Бандери. Співорганізаторами цього дійства стали працівники Кам'янського державного історико-культурного заповідника.
Центральною вулицею міста крокувала колона небайдужих кам'янчан та гостей міста. Кожен з них тримав державні та червоно-чорні стяги, запалені смолоскипи та факели. Під час руху люди скандували різні гасла: "Бандера, Шухевич ‒ герої народу, вони воювали за нашу свободу", "
...
Читати далі »
|
22 січня 2018 року в Кам’янці були проведені святкові заходи на честь 99-річниці проголошення Акту злуки між УНР та ЗУНР та 100-річчя прийняття Центральною Радою IV ого Універсалу, яким було оголошено Незалежність України.
Урочистості розпочали меморіальним мітингом на площі біля міського стадіону «Авангард». Перед кам’янчанами виступив представник заповідника Олександр Мушта. Він розповів про витоки української Соборності, охарактеризував головні постаті, завдяки яким здійснилось об’єднання наших земель, розповів про загальні моменти Української революції 1917–1921 років.
На завершення святкового заходу відбувся флеш-моб «Ланцюг Єднання». Облаштувавшись вздовж мосту через річку Тясмин та взявшись за руки, люди з наці
...
Читати далі »
| |