Згідно Указу Президента України від 2017 р. по всіх куточках нашої держави відбувається комплекс заходів, присвячених вшануванню подій та героїв Української революції 1917 – 1921 рр. Кам’янський заповідник вже активно долучився до цього процесу, провівши різні тематичні заходи та літературно-мистецькі дійства. Новою подією, в контексті меморіальних акцій, став перегляд фільму відповідної тематики.
Для учнів 10-х та 11-х класів ЗОШ № 2 працівники літературно-меморіального музею Пушкіна і Чайковського влаштували показ художньої стрічки “Крути 1918”. Режисер цієї стрічки – Олексій Шапарєв.
Школярі детально переглянули фільм, прослідкували перипетії подій, порівняли побачене із власними знаннями тощо. Пі
...
Читати далі »
|
Наукові співробітники Кам'янського державного історико-культурного заповідника взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції "Музейні старожитності: колекції, імена, долі", яка відбулася 14-15 листопада 2019 року в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва.
Старший науковий співробітник історичного музею Наталія Пугач виступила з доповіддю " Орнаментальна символіка рушників з експозиції історичного музею Кам'янського державного історико-культурного заповідника". Старший науковий співробітник картинної галереї Кам'янського державного історико-культурного заповідника Лариса Висоцька - із доповіддю "Виставка "Ретроспектива вес
...
Читати далі »
|
В історичному музеї Кам'янського заповідника відбулась творча зустріч з номінанткою на здобуття літературної премії імені Данила Кононенка Надією Позняк. Поетеса з міста Суми вперше завітала до Кам'янки і була вражена її цікавою історією, відвідавши музеї та парк Декабристів. Учні еколого-економічного ліцею, залюблені в поезію кам'янчани з великою цікавістю познайомились із творчістю Надії Позняк і залишили свої враження у книзі відгуків. Письменниця розповіла про копітливу роботу над збіркою "Ряди Фур'є", яка представлена на здобуття літературної премії ім. Данила Кононенка, прозвучало багато поезії та пісня на сл. поетеси (в записі).
|
В історичному музеї Кам’янського державного історико-культурного заповідника відкрилась тимчасова експозиція до роковин Голодомору 1932-1933 років. Вона складається з двох тематичних виставок «Вкрадене дитинство (діти в роки Голодомору)» та «Маски Голодомору (прихована правда)», наданих Національним музеєм Голодомору-геноциду ( м. Київ ).
Метою першої виставки є розповісти відвідувачу музею та глядачу експозиції про життя дітей в роки Голодомору: від того моменту, коли вони лишалис
...
Читати далі »
|
В картинній галереї Кам’янського державного історико-культурного заповідника відкрилася персональна виставка арт-фотографа Світлани (Лани) Кравченко. Чутлива, романтична, життєрадісна і чарівна пані Лана – справжній майстер своєї справи. Її роботи – це магія, яка дає можливість зануритися в чарівний світ фотографії.
Через своє бачення навколишнього світу майстриня щиро запрошує нас відчути красу природи в усіх її проявах і завдяки отриманим враженням по-новому подивитися на світ і відчути любов до життя.
Народилася Світлана Кравченко у Черкасах. В рідному місті закінчила середню та художню школи. У дитинстві Лана відкрила для себе казковий світ фотографії завдяки тат
...
Читати далі »
|
У Кам'янському заповіднику продовжується вшанування всесвітньовідомого композитора - П.І.Чайковського. Для учнів 3-го класу Кам'янського міського ліцею № 1 був проведений тематичний ранок. Автор і ведуча - Таміла Чупак.
В ході заходу дітки почули цікаву інформацію про життя і творчість композитора, а також насолодились живим звучанням його творів - п'єс із збірки "Дитячий альбом". Музика звучала у виконанні Т.Чупак на роялі родини Давидових, на якому, власне, грав і П.Чайковський.
| |