Вечір 24 вересня в історичному музеї видався поетично-музичний. Атмосферу свята створили два уродженці Кам’янки, що нині проживають у Києві, - Олександр Македонський та В'ячеслав Шульгін. Спів О.Македонського кам'янчанам уже доводилося чути в минулому році на вечорі пам'яті Анатолія Грабового. Але тоді він виконував пісні та романси під аккомпанемент роялю, сьогодні ж – під баян, на якому віртуозно грав В.Шульгін.
Колись обидва вони закінчили Кам’янську музичну школу ім. П.І.Чайковського: О.Македонський – по класу скрипки, а В.Шульгін – баяна. Згодом перший обрав не музичну професію, а от другий закінчив музичне училище, а пізніше й Київську консерваторію. Але, хіба рідко трапляється, що людина, отримавши професію, може її згодом кардинально змінити? І О.Македонський і В.Шульгін любов до музик
...
Читати далі »
|
В історичному музеї продовжується знайомство кам`янських школярів із експозицією виставки, присвяченої 365-річчю нашого міста. 25 вересня своєрідну мандрівку в минуле Кам`янки здійснили учні 8-Б та 9-Б класів еколого-економічного ліцею.
Під час екскурсії школярі довідалися про ті зміни, яких зазнало наше місто за роки свого існування, з часу виникнення на початку ХVII ст. й перших письмових згадок і до наших днів. Адже за цей тривалий період Кам`янка із невеликої слободи перетворилася на районний центр.
Цікавість у дітей викликали описи Кам`янки за часів князів Любомирських, Григорія Потьомкіна, Катерини Давидової, які були її власниками в різні періоди, а також згадки про наше місто, що містяться у статистичних довідниках ХІХ ст. Окремо учні познайомилися з копіями малюнків Юрія Котенка, у
...
Читати далі »
|
Вперше навчально-ознайомче заняття про НРУ прослухали учні Кам’янської ЗОШ № 1 (11-Б клас). Як бачимо, масштаби цього дійства у кількісному і якісному масштабах зростають все більше і більше.
Діти ознайомилися з причинами утворення НРУ, з’ясували його громадсько-політичну роботу, прослухали інформацію про роль “Руху” у здобутті Незалежності України та ін. Школярі сміливо висловлювали свої позиції щодо діяльності і значення НРУ, відповідали на спрямовуючі й загальні питання ведучого (О.А.Мушта), що значно допомагало у побудові взаємного діалогу.
Про діяльність Кам’янського осередку НРУ традиційно детально розказав О.В.Нестерчук. Зокрема, він висвітлив акції й заходи місцевого “Руху” в місті й районі, назвав представників НРУ Кам’янщини тощо. До речі, серед учнів був присутній син одного із
...
Читати далі »
|
У різних куточках нашої області продовжують проводиться заходи, присвячені славетному уродженцю Кам’янки, видатному музиканту й диригенту Анатолію Миколайовичу Грабовому. Цього разу, за ініціативи однокласників і друзів музиканта (особливо – Олександра Володимировича Македонського), вечір-концерт пам’яті А.М.Грабового відбувся у Черкаському музичному училищі, де наш земляк освоював специфіку музичного мистецтва.
Звичайно, дійство не могло відбутись без участі представників Кам’янського державного істо
...
Читати далі »
| |