В історичному музеї Кам'янського державного історико-культурного заповідника діє виставка "Символ твоєї свободи", що розповідає про історію українського державного герба і присвячена 100-річчю його затвердження у листопаді 1918 року Українською Центральною Радою.
20 і 21 березня виставку відвідали учні 5-А, 5-Б, 6-А, 6-Б, 7-Б, 10-Б класів Кам'янської школи №2. Діти дізналися про історію виникнення тризуба від найдавніших часів, про його зображення на монетах князя Володимира Великого, довідалися про різновиди герба на теренах України.
&nb
...
Читати далі »
|
Чи усвідомлював він, що несе в собі рідкісний національний скарб, що посідає в українській літературі одне з найвищих місць? Напевно, так. Але Василь Стус творив легенду свого життя не заради слави, а в силу свого єства. За життя поета одиниці розуміли його справжню цінність. Однак, уже в ті часи кожен зек у Мордовських таборах знав, що тепер більшого за Стуса в українській поезії нікого немає. Євген Сверстюк у спогадах написав: «На зоні панує культ поезії Василя Стуса і точиться боротьба за врятування цієї поезії від «чорної діри».
Як би страшно і парадоксально це не звучало, але його син казав, що найбільшого успіху батько досягнув тоді, коли повернувся в Україну мертвий. О
...
Читати далі »
| |