У рамках реалізації грандового проекту “Розбудова та облаштування туристичного об’єкту “Тясминський каньйон” в м. Кам’янка”, який реалізовується за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС, у заповіднику була проведена науково-практична конференція всеукраїнського масштабу. До Кам’янки з’їхались дослідники з різних регіонів України, які підготували статті в межах тематики наукового зібрання: “Історичні, правові та природоохоронні аспекти збереження рослинного світу каньйонів України”.
Модератором на заході був завідуючий відділом Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України, доктор біологічних наук, професор, академік НАН України Дідух Яків Петрович. Його гармонійно доповнив старший н
...
Читати далі »
|
У Кам’янському заповіднику проведено тематичне заняття, присвячене видатному державному діячеві України, військовому очільникові, главі УНР часів Директорії, політику й лідеру національно-визвольного руху Симону Петлюрі. Напередодні – 22 травня – виповнилося 140 літ з Дня народження отамана. Дата смерті С.Петлюри – 25 травня – стала однією з причин для керівництва ОУН визначити один з днів травня (23) як День Героїв. Відповідно, даних захід, який був проведений у музеї Пушкіна і Чайковського співпав з Святом Героїв, про що ведучий заходу – О.Мушта – звісно не забув.
В ході заходу учні середніх і старших класів міської ЗОШ № 1 дізналися про життя і діяльність Симона Васильовича, його кар’єру як пол
...
Читати далі »
|
Науковий співробітник музею О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського – Людмила Юзько – провела тематичне заняття на тему: «Безумець чи геній, геній чи безумець» (Сальвадо Далі) для учнів 8-9 класів ЗОШ № 3. Захід проходив безпосередньо в шкільному приміщенні.
В ході даного заняття діти почули про тяжкі біографічні лінії долі видатного митця. Він народився через девять місяців після смерті свого старшого брата. Невтішні в своєму горі батьки назвали його тим самим ім’ям як і померлого сина. Саме через це все своє життя Сальвадор відчував присутність поруч із собою неіснуючого брата, весь цей час намагаючись довести, що є не померлим братом, а живою людиною.
Першу свою картину С.Далі намалював, коли йому було лише шість років. У 14 літ його по
...
Читати далі »
|
Завідувач музеєм О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського, історик О.Мушта відвідав Кам’янську ЗОШ № 2, де провів просвітницьке заняття. Тема заходу – політичні репресії в Україні 1920-1930-х рр. Дійство було приурочене до Дня пам’яті жертв політичних репресій, котре відзначалося 19 травня (щорічно припадає на третю неділю травня).
Дана дата – 19 травня – пов’язана із місцем масового загибелі українських політв’язнів під Києвом – Биківнянському лісі. Саме тут, як визначили історики, було одне із найбільших урочищ, де більшовики розстрілювали невинно затриманих людей за надуманими обвинуваченнями. 19 травня 1938 р., зокрема, у Биківнянському лісі було за день вбито 538 осіб… Всього ж в цьому місці ідентифік
...
Читати далі »
| |