Для учнів 9-х класів Кам’янської ЗОШ № 2 у перший день нового навчального року проведено цікаве пізнавальне заняття. Ведучий заходу – О.Мушта – розповів школярам про найбільше історичні фальсифікації ХХ ст. та їх справжню історичну суть.
Так склалося, що чимало нібито буденних фактів минулого – про ту чи іншу подію, чи особу – було свідомо чи випадково вигадано, що спотворює причинно-наслідкові зв’язки та руйнує історичну реальність. Яскравим прикладом цього є постать Кобзаря, який роками будувався як старий мужлан, суттю життя якого було боротьба з панами та знищення кріпосного права. Насправді Т.Шевченко має широкий образ генія нації, для якого головне було &
...
Читати далі »
|
Старт нового навчального сезону 2019/2020 учні міських шкіл розпочали у музеях Кам’янського заповідника. Так школярі двох других класів ЗОШ № 2 у літературно-меморіальному музеї О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського прослухали тематичне заняття “Воїни-чаклуни” (про козаків-характерників).
Впродовж дійства дітлахи дізнались про історію утворення загонів характерників на українських землях, їхні вміння та здібності, умови зростання та отримання навичок славетних вояків та ін. Щоб стати характерником треба було довгий час навчатися, отримувати досвід від старших козаків, проходити вишкіл та постійно на практиці самоудосконалюватись. Лише найсміливіші могли стати характерника
...
Читати далі »
|
Вже за традицією початок нового навчального року Кам'янські школярі зустрічають у музейних стінах. Цьогоріч працівники історичного музею підготували для відвідувачів кілька цікавих виставок, тож учні 2, 4, 7 та 8 класів Кам'янської загальноосвітньої школи № 2, які завітали до музею 2 вересня, змогли познайомитися з виставкою традиційного народного одягу із фондів Кам'янського заповідника та музею народного мистецтва села Райгород; надзвичайно цікавим фотопроектом "Уквітчана", присвяченим традиційним весільним головним уборам українок, а також із виставкою вузлової ляльки чигиринської майстрині Олени Черноус.
|
1 вересня в історичному музеї Кам’янського державного історико-культурного заповідника відбулося святкування Дня традиційного автентичного костюма. Уже впродовж кількох років це свято відзначається у першу неділю вересня. Започаткували його на заході України за ініціативою громадського об’єднання «Центр дослідження і відродження Волині». Чимало зусиль для проведення акції доклав Український культурний фонд, фахівці з Музею Івана Гончара та модельне агентство «ART models», які стали співорганізаторами дійства.
Вперше свято було проведено у Рівному, за кілька років до акції приєдналась Львівська область, а цього року – й Черкащина, зокрема, наше місто.
Відзначення Дня традиційного костюма має шляхетн
...
Читати далі »
| |