Різдво Христове – одне з найбільших християнських свят, яким усі віряни вшановують народження Сина Божого. Свято відмічається усіма християнськими церквами – католицькими, православними і протестантами.
Точна, історично достовірна дата народження Ісуса Христа до цього часу невідома. Святе Письмо не вказує ні дня, ні року, коли саме Він народився. Протягом трьох перших сторіч християни взагалі не мали окремого свята Христового Різдва. Пізніше день Його народження почали пов’язувати з початком весни, що за юліанським календарем припадав на 25 березня, бо саме в цей день, за тогочасними уявленнями, відбулося народження світу.
...
Читати далі »
|
Напередодні свята Миколая виставку "Новорічне диво" відвідали учні 4-Б класу Кам'янської загальноосвітньої спеціалізованої школи № 2 з поглибленим вивченням окремих предметів. Діти із задоволенням прослухали історію виникнення ялинкових прикрас, переглянули експозицію, а на завершення зустрічі декламували віршики про святого Миколая.
|
Зимовий сон. Зачаровані дерева сплять під білим покривалом. Тясмин, закований у лід і укритий снігом, дрімає в очікуванні весни; плакучі верби на березі, протоптані стежки у парку, укрита інеєм ялина… Тут і Пушкінський грот, і сам поет, мов живий, задумливо стоїть у засніженому парку…
Усе це роботи одного майстра – кам’янського фотохудожника Григорія Юрика. Усі світлини присвячені зимовій Кам’янці, адже, як говорить сам Григорій Олександрович, він дуже любить своє місто і знімає його в різні пори року. Уже більше 40 років захоплюється фотографуванням, що стало для нього улюбленим заняттям. Григорій Ол
...
Читати далі »
|
У музеї О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського проведено захід про Наталію Забілу - чудову поетесу, яка написала багато дитячих творів. Діти брали активну участь в обговоренні даної теми, відповідали на загадки та з цікавістю сприймали почуту інформацію. Даний захід мав на меті популяризацію українських творів та віршів. За допомогою сучасного обладнання, а саме мультимедійної дошки, діти змогли подивитися ще і мультфільми, випущені за творами Н.Забілої, що досить було доречно, адже як відомо в більшості дітей зорова інформація сприймається більш доступно. За відгуками, дітям захід дуже сподобався, а ми задоволені, що маємо можливість поширювати та пропагувати нашу культурну спадщину.
|
Одним із цінних експонатів, що знаходиться у фондах Кам’янського державного історико-культурного заповідника є портрет Якова Єрмолайовича Сажина – столяра червонодеревника з маєтку Дмитра Львовича Давидова ( племінника П.І. Чайковського ), що знаходився в с. Вербівка. Портрет надійшов до фондів тоді ще літературно-меморіального музею О.С. Пушкіна і П.І. Чайковського в грудні 1980 року від жителя с. Вербівки Сажина Івана Федоровича і був занесений до “ Книги вступу ” під № 2704 о/ф. ( Акт № 39 від 30 грудня 1980 року ).
Портрет виконаний чорним олівцем дружиною Д.Л. Давидова – Наталією Михайлівно
...
Читати далі »
|
До Кам'янського заповідника з ознайомчим візитом завітав очільник Міністерства культури України Олександр Ткаченко. Також разом з міністром до Кам'янки завітали представники Черкаської ОДА на чолі з начальницею Управління культури та охорони культурної спадщини Людмилою Фіть.
В ході відвідання закладу почесні гості коротко ознайомилися з історико-культурним надбанням містечка, оглянули туристичні локації та тезово прослухали екскурсії по музеях і парку. Істинно надіємось на плідну співпрацю з міністерством з метою модернізації заповідника та поліпш
...
Читати далі »
|
За вікном мряка і туман, а в історичному музеї Кам'янського історико-культурного заповідника панує чарівна новорічна атмосфера.
З 15 грудня у великому виставковому залі працює виставка ялинкових прикрас 1950 - 2000-х років та інтер'єрних іграшок ручної роботи кам'янських майстринь Людмили Забой та Валентини Ушакової.
Завітате до нас
...
Читати далі »
|
9 грудня до історичного музею Кам'янського державного історико-культурного заповідника завітали учасники гуртка козацько-лицарського виховання "Джура" Кам'янського ліцею номер 1. Діти ознайомилися з експозицією плакатної виставки "Воїни. Історія українського війська".
| |