У музеї О.С. Пушкіна і П.І. Чайковського науковими співробітниками Юзько Л.М. та Губенко В.О. проведено тематичне заняття про українського богатиря Івана Піддубного. Слухачами даного дійства стали учні 4 класу ЗОШ № 2.
На заняття учні дізналися про неймовірного силача, богатиря та справжнього патріота Івана Максимовича Піддубного багато цікавих фактів. За допомогою презентації були представлені світлини самого богатиря, його родини та цікавих моментів з життя.
Персона Піддубного досить виразно показує справжній патріотизм та любов до
...
Читати далі »
|
В історичному музеї продовжується знайомство місцевих школярів із мистецькою спадщиною
Тараса Шевченка. 12 березня тематичне заняття "Шевченко - художник" було проведено для учнів 5-Б класу Кам'янської загальноосвітньої спеціалізованої школи номер 2 з поглибленим вивченням окремих предметів.
|
Одним із цікавих експонатів, що знаходиться у фондах Кам’янського державного історико-культурного заповідника є книга “ Пушкін і Шевченко ”. Вона видана у Харкові у 1937 році, є фотоскопічним відтворенням лейпцизького видання “Новые стихотворения Пушкина и Шавченки ” 1859 р.
Книга надійшла до фондів тоді ще літературно-меморіального музею О.С. Пушкіна і П.І. Чайковського в квітні 1961 року. Була придбана у Київській букіністичній крамниці № 18, і занесена до “ Книги вступу ” під № 855 о/ф. ( Акт № 3 від 30 квітня 1961 року ).
...
Читати далі »
|
У музеї Пушкіна і Чайковського Кам'янського заповідника проведений просвітницький захід про творче переплетіння доль двох українських геніальних митців - Тараса Шевченка і Лесі Українки. Заняття організоване до 150-ліття з Дня народження Л.Українки та 160-річчя з дня пам'яті Кобзаря. Автор і ведуча - заступник директора заповідника з наукової роботи Таміла Чупак. Гостями дійства стали учні старших класів Кам'янського міського ліцею "Камелія".
В ході заходу діти ознайомились з біографічними моментами в житті митців, прослідкували спільність їхніх доль та характерів, визначили ключові епізоди, які вплинули на творчу направленість л
...
Читати далі »
|
10 березня минає 160 років із дня смерті Тараса Шевченка. Для мільйонів українців він є не лише геніальним поетом, драматургом і прозаїком, філософом і просвітителем, символом нації, а й талановитим живописцем та неперевершеним майстром графіки.
Наукові співробітники Кам'янського ДІКЗ продовжують знайомити молоде покоління кам'янчан із художньою спадщиною митця.
...
Читати далі »
|
9 березня, у день народження Тараса Григоровича Шевченка, до історичного музею Кам'янського державного історико-культурного заповідника завітали учні 7-Б класу Кам'янської загальноосвітньої спеціалізованої школи №2 з поглибленим вивченням окремих предметів.
Діти оглянули виставку "Шевченко - художник", що експонується у виставковому залі. Наукові співробітники картинної галереї та історичного музею познайомили юних відвідувачів із творчістю Шевченка як видатного художника - талановитого живописця і графіка, академіка гравюри Петербурзької Академії мистецтв.
|
4 березня в картинній галереї Кам’янського ДІКЗ відбулася презентація виставки репродукцій мистецьких творів Тараса Григоровича Шевченка "Шевченко - художник". Виставка підготовлена у співпраці з культурно-просвітницьким центром "Світанкова зоря", репрезентованим Віктором Григоровичем Пересуньком.
В рамках відкриття виставки глядачам була представлена літературно - музична композиція, що ознайомила із мистецькою спадщиною Шевченка.
Прикрасою вечора стали виступи камерного хору "Кам'янка" та солі
...
Читати далі »
|
Календарний старт весняної пори року стимулює активізацію навчально-просвітницької роботи у Кам'янському заповіднику. Власне насичена праця ніколи не припинялася, але зараз вона набуває нових барв. Саме до початку періоду розквіту та краси у музеї Пушкіна і Чайковського відбулася літературно-музична композиція "Українське коріння роду Пушкіних". Слухачами заходу стали учні та батьки 9-Б класу (класний керівник Рубанович Л.О.) Кам'янського міського ліцею #1.
Ведучі - О.Мушта і Т.Чупак - розповіли історію зв'язку між гетьманом Петром Дорошенком та Олександром Пушкіним. Виявляється, одним із предків поета був син славетного гетьмана, а сам
...
Читати далі »
|
Багаторічного директора музею Пушкіна і Чайковського, засновника і першого очільника Кам'янського заповідника Валерія Володимировича Бабенка нагороджено відзнакою "Почесний ветеран". Ця нагорода заснована ГО "Всеукраїнське об'єднання Країна" та вручається видатним особистостям, які зробили великий вклад у розвиток тієї чи іншої сфери суспільства. В.Бабенко впродовж 25 років віддано служив музейній справі, ініціював створення багатьох мистецьких проектів, сприяв розвитку культурної сфери Кам'янського краю в цілому. Тому, однозначно, нагорода знайшла правильного адресата. Відзнаку вручав керівник ГО "Спілка краєзнавців Кам'янщини" О.Шамрай. На цьому заході був присутній колектив заповідника, багато з яких шукав та приймав на роботу герой
...
Читати далі »
|
Кам'янський державний історико-культурний заповідник активно долучився до святкування 150-річного ювілею Лесі Українки. Були проведені тематичні заняття, літературно-музичні композиції, а також взято участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції "Леся Українка і родина Косачів в історії української та світової культури" в Колодяжному, в день народження поетеси, 25 лютого. Близько 40-ка науковців взяли участь у конференції. З науковою доповіддю "Леся Українка і Микола Лисенко: синтез поезії та музики" виступила заступник директора Кам'янського заповідника з наукової роботи Таміла Чупак.
...
Читати далі »
|
До 150-річного ювілею Лесі Українки наукові співробітники Кам’янського державного історико-культурного заповідника підготували цікаве тематичне заняття – «Знайома і незнайома Леся Українка».
25 лютого, у день народження поетеси, заняття відвідали учні 10-А та 10-Б класів Кам’янської загальноосвітньої спеціалізованої школи №2 з поглибленим вивченням окремих предметів.
Основним меседжем спілкування зі старшокласниками було спонукати їх до сприйняття Лесі Українки, надзвичайно талановитої, енциклопедично
...
Читати далі »
|
До дня всіх закоханих наукові співробітники музею Губенко Валентина та Юзько Людмила провели тематичне заняття про неймовірну історію кохання подружжя власників Кам'янського маєтку - Василя Львовича та Олександри Іванівни Давидових. Даний захід був спрямований на просвітлення молоді про неймовірну історію, яка має пряме відношення до нашого містечка. В ході заняття ведучі розповідали цікаві відомості з історії Кам'янки 1800-1825 рр., розкривали факти про фанатичну відданість дружин-декабристок, які попри різні негарадзи поїхали за своїми чоловіками до Сибіру.
Олександра Іванівна Давидова була по справжньому неймовірною жінкою, як і їхнє з Василем Льво
...
Читати далі »
|
До Дня пам’яті всесвітньо відомого поета Олександра Сергійовича Пушкіна та до 200-річчя з часу завершення його першого візиту до Кам'янки у музеї О.С.Пушкіна та П.І.Чайковського представлено нову виставку на тему “О.С.Пушкін в художніх образах українських авторів”. Презентувалась вона для учнів старших класів школи № 2.
У виставковій експозиції нараховується 18 експонатів різного направлення. Серед них є портрети поета вишиті технікою “гладь” та технікою “хрестик”, фоторепродукції відомих українських художників та різна сувенірна продукція на пушкінську тематику.
...
Читати далі »
|
Працівники Кам'янського державного історико-культурного заповідника готуються до святкування 150-річчя від дня народження Лесі Українки.
23 лютого, напередодні ювілею поетеси, наукові співробітники історичного музею та картинної галереї провели літературно-музичну композицію "Без надії сподіваюсь" для учнів 8-А класу Кам'янської загальноосвітньої спеціалізованої школи № 2 з поглибленим вивченням окремих предметів.
Перегорнувши одна за одною найцікавіші сторінки життя Лесі Українки, музейники познайомили школярів з д
...
Читати далі »
|
Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави. Щороку, 21 лютого, Україна відзначає чудове свято – Міжнародний день рідної мови. Саме в цей день наукові співробітники музею О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського Губенко Валентина та Юзько Людмила, провели тематичне заняття для учнів початкових класів ЗОШ № 2 – “Слово моя – ти єдиная зброя”.
Метою даного заняття було формування розуміння, того що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Також розширювати знання про красу
...
Читати далі »
|
19 лютого працівники історичного музею Кам'янського державного історико-культурного заповідника разом з учнями 8-Б класу міської загальноосвітньої спеціалізованої школи № 2 з поглибленим вивченням окремих предметів (класний керівник - Левенець Інна Володимирівна) приєдналися до тихої акції "Ангели пам'яті", започаткованої українською співачкою, громадською діячкою Анжелікою Рудницькою та музичною платформою "Територія А" 2014 року.
Вже сім років живе ця символічна традиція поминати загиблих за Україну білими ангелами. Щороку до неї приєднується все більше українців не лише у нашій країні, а й по всьому світу, зокрема у Європі, США, К
...
Читати далі »
|
Перед відзначенням трагічної дати – Дня Героїв небесної сотні – в історичний музей КДІКЗ завітала учнівська молодь місцевої школи № 2 (педагоги Антонюк І.М. та Галушко Л.В.).Директор історичного музею Ю. Ляшко розповів дітям про події 20 лютого 2014 року у Києві, про кам'янчан, що були на Майдані, про початок російсько-української війни і наших земляків, що загинули. Учні з цікавістю ознайомилися з виставкою графічних портретів українських воїнів, що створив черкаський скульптор Дмитро Бур'ян.
Цього ж дня представники КДІКЗ Ю.
...
Читати далі »
|
Працівники Кам'янського заповідника продовжують організовували пам'ятні заходи, приурочені подіям і учасникам Євромайдану. Цього разу відбулося виїзне заняття у с.Ревівка. Автор і ведучий меморіального дійства - Олександр Мушта - на запрошення вчителів, приїхав до сільської школи, де провів 2 комбіновані заняття для учнів молодших і старших класів.
В ході цих заходів школярі прослухали інформацію про події Революції Гідності 2013/2014 рр., ключові моменти цього опозиційного руху, його очільників та опонентів тощо. Різні фото, відеоролики урізноманітнили та доповнили розповідь, посприявши кращому засвоєнню знань учнями про ці події.
...
Читати далі »
|
В черговий раз туристи готельно-туристичного комплексу «Черкащина 365» завітали на виставку українського скульптора Віталія Дахівника, що розгорнута в кам`янському гроті – унікальній історичній пам`ятці к. XVIII ст. Філософські роздуми про красу, які відтворені в скульптурах автора, примушують зупинитися, поринути у мрії, забутися на деякий час і злетіти подумки у космічні далі. А музика Кароля Шимановського, яка наживо супроводжує перегляд експозиції, заповнює купол гроту ніжними звуками і заворожує глядача мов птаха Фенікс, примушуючи повертатися до гроту не один раз. Виставка продовжує працювати і зараз.
|
18 лютого в історичний музей КДІКЗ завітали учні шостого класу міської школи №2 (класний керівник Кунцевич О.І.) Школярі ознайомилися з виставкою графічних портретів українського скульптора Дмитра Бур`яна. Діти з інтересом прослухали історію створення портретів воїнів, учасників російсько - української війни, з творчою біографією автора та ознайомилися зі скульптурними роботами митця.
Також шестикласники ознайомилися з музейною експозицією, присвяченою нашим загиблим землякам, які захищали свободу України на Майдані та на сході України в російськ
...
Читати далі »
|
Минають вже 7 роковини трагічних подій Євромайдану. Саме в ці лютневі дні ми згадуємо подвиг українських героїв, які віддали своє життя за свободу і незалежність України. Сучасних відважних синів нації нарекли Небесною Сотнею. Янголи честі пожертвували собою, заради світлого майбутнього наступних поколінь...
У музеях Кам'янського заповідника традиційного організовують пам'ятні дійства, приурочені до завершення Революції Гідності. Цей рік не став винятком. До музею Пушкіна і Чайковського завітали учні 5-го класу Кам'янського міського ліцею #1. Тут вони прослухали тематичне заняття "Пам'яті Героїв Майдану".
...
Читати далі »
|
До Кам'янського заповідника завітали гості з обласного центру з метою ознайомлення працівників з новими тенденціями фінансово-організаційного розвитку установ культури. Захід відбувся за ініціативи управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА. В ході цієї зустрічі очільниця агенції - Любов Ропало - розповіла про специфіку роботи в сучасних умовах, наголосила на активному впровадженні грантових програм для оновлення музейних пам'яток, підкреслила значимість колективного підходу до вирішення тих чи інших проблем тощо. Формуючи головні засади стратегії заповідника на найближчий період, для співробітників музеїв провели окремий тренінг, що посприяв спільному виробленню основних концепцій для покращення туристичної привабливості Кам'янського регіону в ц
...
Читати далі »
|
Зима – чудова пора року. Одним подихом на кожній гілочці розвісила химерне мереживо, прикрашене незвичайним сріблястим бісером. Все навколо стало білим та ошатним. Знайомі місця перетворилися до невпізнання. Природа перевтілилася на чудову казку. І не випадково в літературно меморіальному музеї О.С. Пушкіна і П.І. Чайковського розміщено виставку “ Зимові фантазії ” , на якій представлені роботи місцевих художників: Чірікової Л.Л., Хідченко А.Ф., Кіяна С., Яхненка М.І., та роботи художників Надєждіна М. з м. Кропивницький, Клименко В. з м. Черкаси. В даних роботах відображено саме зимову пору року. Всі бажаючі можуть завітати до музею та оглянути виставку.
|
У музеї Пушкіна і Чайковського Кам'янського заповідника відбувся навчально-просвітницький захід для школярів. Лекційне заняття було приурочене до річниці проголошення Універсалу Злуки між УНР та ЗУНР, яке відбулося 22 січня 1919 року на Софіївському майдані у Києві. Гостями дійства стали учні 9-Б і 11-Б класів Кам'янського міського ліцею #1.
Ведучий заходу - О.Мушта - розповів про витоки й передумови об'єднання українських земель, коротко описав хронологію подій, які передували цьому процесу, детально розказав про проголошення Акту Злуки тощо. Окрема частина заняття була присвячена біографії українського політичного діяча, науковця, члена Директорі
...
Читати далі »
|
В історичному музеї заповідника був проведений святковий захід з нагоди відкриття нової виставки. Черкаський художник і скульптор Дмитро Бур'ян представив на загал публіці свої мистецькі напрацювання. Сюди входять портрети (графіка) сучасних українських воїнів та волонтерів, бійців й учасників нинішньої неоголошеної російсько-української війни, а також окремі скульптури на патріотичну тематику.
В ході заходу ведуча - Алла Павлівна Єфремцева - коротко розповіла про життєвий шлях митця, його здобутки й тематику художніх творів, які він створює. Також, у Дмитра Олексійовича випититували про задумку презентованої виставки та її особливості. Як уже зрозуміло з назви, графічні й художні роботи присвячені безпосередньо українським бійцям, учасникам війни з Росією, окремі з яких (портрети представлені у виставці) віддали своє життя за свободу держави.
Запрошуємо всіх
...
Читати далі »
| |