![](https://scontent.fdnk6-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/121964030_3409847795735327_413420580930533517_o.jpg?_nc_cat=108&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=lDY0kS435DAAX-CuWhu&_nc_ht=scontent.fdnk6-2.fna&oh=69e727d42beb4f9f5f61b299fd6e572c&oe=5FC24138)
У Кам’янському ДІКЗ відбулася презентація наукового видання «Культурна дипломатія Симона Петлюри. Місія Капели Олександра Кошиця». Автором цього унікального дослідження є науковий співробітник Інституту української археології та джерелознавства, журналіст, менеджер культурних програм Тіна Пересунько.
У виданні на основі унікальних документів, зібраних дослідницею, розповідається про Українську Республіканську Капелу під орудою диригента Олександра Кошиця, 145-річчя з дня народження якого у вересні цього року відзначала світова музична спільнота. Створення Капели та її гастролі як представницької державної інституції були ініційовані Головою Директорії, Головним Отаманом військ і флоту УНР Симоном Петлюрою. Головна мета гастролей Капели – протидія російській пропаганді та «презентація» на міжнародній арені української культури та молодої незалежної держави.
Завдяки тріумфальним гастролям Капели світ уперше почув «Щедрика» Миколи Леонтовича, а Україна та українська культура здобули позитивний резонанс у багатьох країнах Європи, Північної та Південної Америки.
На презентації книги камерний хор «Кам’янка» виконав «Щедрика» Миколи Леонтовича та українську народну пісню в обробці О. Кошиця «Та біда, оженившись», які мали велику популярність у США.
|