Запрошуємо кам'янчан та гостей міста відвідати кімнату Другої світової війни в історичному музеї Кам'янського державного історико-культурного заповідника та прослухати тематичну екскурсію.
«Ми за ціною не постоїмо…»
У цьому році виповнюється 75 років із Дня закінчення на
...
Читати далі »
|
Для учнів - 1-Б класу Кам'янського ліцею №1 організовано тематичний урок, приурочений до свята козацтва. Науковий співробітник музею О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського Л.Юзько ознайомила учнів з різними традиціями, звичаями нашого славетного лицарства. Як відомо в давні часи захисниками української землі були козаки. Але у військо брали хлопців тільки після випробувань. І ось на території дворища музею О.С. Пушкіна і П.І.Чайковського було проведено багато різних і цікавих конкурсів. Їхньою метою було сприяти згуртованості класу, привчати хлопців
...
Читати далі »
|
Працівники заповідника продовжують організовувати просвітницькі заходи для учнів міських шкіл. Зокрема, молодші відвідувачі ЗОШ #2 (2-ий клас) стали черговими слухачами екскурсії у просвітницькому майданчику "Дитячий музичний парк".
Як і свої попередники, дітлахи
...
Читати далі »
|
Напередодні осінніх канікул до картинної галереї Кам’янського ДІКЗ завітали учні 7-Б та 8-Б класів Кам'янської загальноосвітньої спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів номер 2 з поглибленим вивченням окремих предметів. Діти познайомилися із виставкою робіт колишнього кремлівського бранця, українського журналіста Романа Сущенка.
...
Читати далі »
|
На території школи номер 2 було проведено заняття до дня Покрови та українського козацтва. Усе заняття проводилося у формі гри. Діти брали активну участь у різних конкурсах, які мали напрям активних ігор. Після заняття, діти разом з ведучою - науковим співробітником музею О. С. Пушкіна і П. І. Чайковського Губенко В. О. обговорили враження від проведеного дійства. Захід пройшов у веселій та невимушеній атмосфері.
|
Картинна галерея Кам'янського історико-культурного заповідника продовжує знайомити відвідувачів із двома надзвичайно цікавими виставками - "Повернення" (роботи народних майстрів Василя Довгошиї, Євмена Пшеченка, Ганни Собачко-Шостак, Параски Власенко) та "Мистецтво із-за грат"(малюнки кремлівського в'язня, журналіста Романа Сущенка, створені у Московському СІЗО Лефортово).
...
Читати далі »
|
У Кам’янському ДІКЗ відбулася презентація наукового видання «Культурна дипломатія Симона Петлюри. Місія Капели Олександра Кошиця». Автором цього унікального дослідження є науковий співробітник Інституту української археології та джерелознавства, журналіст, менеджер культурних програм Тіна Пересунько.
У виданні на основі унікальних документів, зібраних дослідницею, розповідається про Українську Республікан
...
Читати далі »
|
До Дня захисника України працівники Кам'янського заповідника організували цільовий просвітницький захід. Учні 9-Б класу Кам'янського ліцею #1 стали слухачами пізнавального заняття "Воїни-чаклуни" (про славетних козаків-характерників). Автор і ведучий - О.Мушта.
Школярі прослухали інформацію про історію касти характерників, різні цікаві п
...
Читати далі »
|
15 жовтня 2020 року до історичного музею Кам’янського ДІКЗ завітав добрий друг, президент історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль та меценат, член історичного клубу «Холодний Яр» Ігор Гаврищишин.
Гості ознайомились із експозицією історичного музею та прогулялися Сквером Героїв. І, як
...
Читати далі »
|
Напередодні потрійного свята - Дня захисника України, Дня козацтва, Покрови пресвятої Богородиці - працівники музею Пушкіна і Чайковського організували цільовий захід. Завідувач музеєм О.Мушта провів для учнів 5-х класів ЗОШ #1 заняття "Воїни-чаклуни", присвячене легендарній когорті українського воїнства - козакам-характериникам.
...
Читати далі »
|
Кам'янський заповідник продовжує організовувати просвітницькі заняття, приурочені до міжнародного дня музики. Цього разу слухачами дійства стали учні 2-го класу міської ЗОШ #2
...
Читати далі »
|
Останніми тижнями Кам’янці щастить на глобальні культурно-мистецькі події. Тільки тиждень тому у Кам’янському ДІКЗ відбулася презентація виставки «Повернення», а 9 жовтня, напередодні Дня художника та Дня захисника України, в картинній галереї відкрилась виставка «МИСТЕЦТВО З-ЗА ГРАТ». В експозиції представлені роботи Романа Сущенка – нашого земляка, українського журналіста, громадського діяча, кореспондента інформаційного аген
...
Читати далі »
|
1 жовтня світова спільнота відзначає день музики. Кам'янка, завдяки своєму минулому (постаті П.Чайковського та К.Шимановського) є досить відомим музичним центром, і різноманітні дійства у історико-культурному заповіднику цьому підтвердження. Звісно, свято світового дня музики не могло обійти поза увагою нашу установу. В зв'язку з цим у літературно-меморіальному (по суті - профільному) музеї О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського був організований цільовий захід.
...
Читати далі »
|
https://fb.watch/1tkHD29YGf/
|
https://fb.watch/1tkrd0TjfS/
|
2 жовтня в картинній галереї Кам’янського державного історико-культурного заповідника відбулася унікальна мистецька подія – презентація виставки «Повернення».
В експозиції виставки представлені роботи із колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва (м. Ки
...
Читати далі »
|
У Великій залі Кам'янської музичної школи ім. П.І.Чайковського відбувся меморіальний захід, присвячений її колишньому багаторічному директора, видатному музиканту, диригенту, почесному громадянину Кам'янки Валерію Івановичу Волкову.
В ході заходу його друзі й колеги згадували про цю вида
...
Читати далі »
|
Поки дозволяє час, погода і настрій, працівники заповідника продовжують організовувати заняття під відкритим небом. Учні 11-го класу міської ЗОШ #2 стали слухачами лекції про історію та особливості Тясминського каньйону й однойменної річки.
Діти разом з ведучим дійства - О.Муштою - пройшлись пішим маршр
...
Читати далі »
|
29 вересня в Україні відзначається трагічна дата – День пам’яті жертв Бабиного Яру. Якраз у цей день, 29 вересня 1941 року, нацисти розпочали тут масові розстріли. Протягом двох років (1941–1943) німецька окупаційна влада та її каральні органи перетворили Бабин Яр на місце постійних убивств, що тривали майже 103 тижні і проводилися щовівторка та щоп’ятниці. Убивча машина працювала як годинник. Бабин Яр став справжньою братською могилою і символом Голокосту в Україні.
...
Читати далі »
|
Один із духовних символів сучасної Кам’янки – Покровська парафія Православної церкви України – нараховує кілька сотень своєї історії. Очевидно, що православний храм постав тут ще за часів козацької доби, у другій половині XVII ст. Далі церква функціонувала в період польської окупації кінця XVII – XVIII ст. Після Другого поділу Польщі 1793 р. та захоплення Правобережної України Російською імперією Покровська парафія офіційно злилася з Російською православною церквою (далі – РПЦ). Такий стан справ протримався більше 100 років.
Ситуацію кардинально змінили події Української революції 1917 – 1921 рр. Під впливом державотворчих процесів у 1921 р. була прого
...
Читати далі »
|
Із плином часу та розвитком суспільства багато давніх народних традицій та звичаїв забуваються й гинуть. Та вишитий рушник і до сьогодні відіграє особливу роль у житті українців, адже він є символом самої України, гордістю нашого народу.
Наші предки вірили, що вишитий рушник захищає від усякого зла, додає сил, береже кохання, тому він був і залишається одним із найдавніших оберегів дому й родини. Рушники розвішували біля вікон і дверей як обереги від злих сил; вішали під стріху, щоб заспокоїти негоду, бо у них закод
...
Читати далі »
|
Літературно-меморіальний музей О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського став місцем проведення вже традиційної для нашого краю науково-практичної конференції “Історія Кам’янки в контексті історії України”. Заповідник є співорганізатором цього важливого заходу, будучи у витоках його утворення. В зв’язку із карантинними заходами це дійство було перенесено з квітня на вересень, однак це все ж таки не завадило його проведенню на звично високому рівні.
...
Читати далі »
|
На території мистецько-просвітиницьго майданчика "Дитячий музичний парк" у Кам'янці, представник заповідника О.Мушта провів цікаве ознайомче заняття. Для учнів 4-го класу міської ЗОШ #2 була розказана історія написання однієї з з найвідоміших дитячих музичних збірок у світі - "Дитячого альбому".
...
Читати далі »
|
Оскільки тепло ще не здало остаточно своїх повноважень та зважаючи на існуючу реальність подій в Україні (адаптивний карантин), працівники музеїв заповідника активно практикують проведення заходів на свіжому повітрі. Цього разу для учнів 4-го класу міської ЗОШ #2 було організовано ознайомче заняття про річку Тясмин та однойменний каньйон.
Ведучий дійства - О.Мушта - пройшовся з школярами прибережною стежкою над Тясмином,
...
Читати далі »
|
У рамках мистецького проекту "Музика в музеї", ініційованого народною артисткою України Лідією Іванівною Зайнчківською, в літературно-меморіальному музеї Пушкіна і Чайковського був проведений прекрасний мистецький захід. До Кам'янки завітали музиканти-гітаристи, об'єднані у квартеті "Київ". Ця віртуозна четвірка влаштувала для глядачів незабутнє музичне свято.
Впродовж години кам'янчани, учні міської ЗОШ #2, насолоджувались зв
...
Читати далі »
|
Ім’я нашого земляка, прекрасного поета-лірика, перекладача, журналіста Данила Кононенка навіки поєднало Кам’янську і Кримську землю. Адже в Кам’янському районі, у Ребедайлівці, Данило Андрійович народився, тут пройшли його дитячі та юні літа. А в Криму поет служив у лавах Збройних Сил, навчався, одружився і залишився, щоб згодом стати одним з організаторів товариства української мови та його першим головою. Разом із друзями Данило Кононенко заснував газету «Кримська світлиця», в якій очолив відділ літератури та мистецтва, готував і видавав до неї додато
...
Читати далі »
|
Хочеться розпочати свій допис із вдячності чудовій людині, яку кам'янчани нерідко бачать із фотоапаратом у руках. Це наш фотограф-мандрівник - Григорій Юрик. Впродовж багатьох років він створює у світлинах історію Кам'янки, а під час своїх веломандрівок - ще й України. Григорій Олександрович нерідко фіксує неповторні миті багатьох різноманітних заходів Кам'янського заповідника, міста і району. Серед них "Поетична осінь у Кам'янці -2020".
...
Читати далі »
|
Делегація Кам'янського державного історико-культурного заповідника відвідала культурно-мистецький вернісаж історико-культурного різноманіття і творчості "Черкащина - місце сили".
|
Як склалося впродовж багатьох років, новий навчальний рік кам’янські школярі розпочинають в музейних стінах. Цьогоріч науковим співробітникам історико-культурного заповідника зустріч із учнями була особливо приємною, оскільки тривалий час ми не мали можливості спілкуватися із нашими юними відвідувачами через карантин.
Перший день вересня 2020 року став справді «урожайним» для історичного музею та картинн
...
Читати далі »
|
1 вересня - день знань, а отже початок нового навчального сезону 2020/2021 рр. Як вже традиційно склалося останніми роками міські школи, налагодивши тісні зв'язки з музеями заповідника, проводять свої перші уроки в меморіальних залах. Але оскільки нині впроваджені обмеження через пандемію Covid-19, навчальні заняття, як повсюдно рекомендують, проводяться під відкритим небом. Дотримуючись цих норм та обмежень був організований тематичний захід для учнів 4-го класу Кам'янської ЗОШ #2. Заняття було присвячено геніальному композитору П.І.Чайк
...
Читати далі »
| |