https://www.facebook.com/watch/?v=437833503834681
|
Протягом останніх шести років Україна втрачає своїх найкращих синів і дочок у боротьбі з російськими окупаційними військами на Донбасі. Кількість загиблих героїв уже вимірюється тисячами осіб.
Не обійшла ця трагедія і Кам’янського краю. Впродовж 2014 – 2016 рр. вже 5 захисників України з Кам’янки і сіл району знайшли на полях боїв свій вічний спокій. Зокрема, 29 серпня 2014 р. у с. Новокатеринівка, Старобешівського району, Донецької області загинув наш земляк Олексій Погорілий. На момент смерті йому виповнилось лише 19 років.
...
Читати далі »
|
У день 29-ої річниці з часу проголошення Незалежності України працівники заповідника організували тематичний пам'ятний захід. Вулицями містечка проїхала патріотична велоколона, засвідчуючи і демонструючи своєю присутністю головне свято держави.
Маршрут руху велопробігу пролягав різними вуличками та місцями Кам'янки, які були пов'язані з визначними подіями та особами національно-демократичного руху кінця 1980-х - поч. 1990-х рр. Ці постаті та різноманітні події нашого краю стали складовою частиною загального протестного та опозиці
...
Читати далі »
|
У Кам’янки таки щаслива доля! Містечко має дивовижно цікаву історію, де переплелися визначні події національної та світової історії і знають його в різних куточках України й світу, перш за все, як місто з глибинними мистецькими традиціями. Колись на нашому гербі не випадково красувалася ліра, та й в наш час Кам’янка повсякчас підтверджує статус музичного містечка. Особливо багатим на музичні події видалося літо 2020-го року. Нещодавно відгримів Третій Всеукраїнський фестиваль класичної музики KAMIANKA–MUSICFEST, і от знову організатори фестивалю порадували кам’янчан неординарною подією, подарувавши концерт українських музикантів зі світовими іменами.
...
Читати далі »
|
Наші предки, древні слов’яни, вірили, що все в навколишній природі живе і має душу. Увесь світ, небо, повітря, земля, за їхніми уявленнями, наповнене духами добра і зла (берегинями й упирями). Щоб захистити себе і своє житло від злих духів, язичники використовували різноманітні обереги – магічні предмети, фігурки із зображенням певного божества, яким приписували надприродну силу.
Такі амулети, набори оберегів носили на грудях, біля серця, або біля пояса. Вони були скріплені металевими ланцюжками і підвішувалися до напівкруглої дужки, що гарантувало цілісність
...
Читати далі »
|
Все велике починається з малого. Ця загальновідома аксіома характеризує чи не кожну суспільну сферу, процес чи дійство. Дана теза актуальна і щодо профорієнтаційного вибору людини, який так чи інакше починається з дитинства. Одним із найяскравіших підтверджень цієї концепції є життєві долі учасників напевно чи не найуспішнішого технічного гуртка, який існував у Кам’янці, – картингу. Кожен із тих, хто відвідував це захоплююче заняття, в майбутньому на “ти” спілкувався з технікою, що допомогло згодом адаптуватися у жорсткому навколишньому світі. Досвід же про роки “картингування” викликає у них ще й досі великий азарт і позитив. Про історію та становлення картингового спорту у Кам’янці ми і будемо говорити в даному дослідженні.
...
Читати далі »
|
https://www.facebook.com/watch/?v=338364183864568
|
Анна Львівна Давидова – одна із семи племінників Петра Ілліча Чайковського по лінії його сестри Олександри Іллівни, дружини управителя Кам’янського маєтку Давидових Льва Васильовича Давидова. Стосунки композитора з дітьми сестри, його ставлення до них, участь у їхніх долях розкривають ще одну грань особистості Чайковського, не лише як геніального композитора, а як звичайної людини, що понад усе цінувала сім’ю й родинні стосунки. Для нас це важливо ще й тим, що ці діти з’явилися на світ і провели своє дитинство у Кам’янці, в будинку, де тепер знаходиться історичний музей. Усю глибину взаємин Петра Ілліча з його племінниками розкриває фраза наймолодшого з них, Юрія Львовича Давидова: «У нас було троє батьків: тато, мама й дядя Петя…»
...
Читати далі »
|
Одним із надзвичайно цінних експонатів, що знаходиться у фондах Кам’янського державного історико-культурного заповідника є жіноча накидка, подарована свого часу племінницею Петра Ілліча Чайковського Анною Львівною Давидовою (фон-Мекк) Ірині Мокіївні Білій.
Накидка надійшла до фондів тоді ще літературно-меморіального музею О.С. Пушкіна і П.І. Чайковського в грудні 1986 року від жительки м. Києва Галини Миколаївни Апрелевої і була занесена до «Книги вступу» під № 4768 о/ф. (Акт № 24 від 29 грудня 1986 року).
За легенд
...
Читати далі »
|
Роботи Павла Яковича Куценка, що знаходяться у фондах Кам'янського державного історико-культурного заповідника.
У фондах Кам’янського державного історико-культурного заповідника зберігається близько 80-ти робіт Заслуженого художника України, графіка - Павла Яковича Куценка. Народився він в листопаді 1908 року в м. Кам’янка Черкаської області. Перші дві роботи майстра надійшли ще при його житті в 1980 році, 65 робіт в 1984 - вже після смерті, решта були передані в 2008 р. племінницею художника, жителькою міста Києва – Мозговою Людм
...
Читати далі »
|
При КДІКЗ функціонує наукова бібліотека. Сьогодні фонд бібліотеки нараховує більше семи тисяч екземплярів книг. Вона має також фонд грамплатівок та діафільмів, які уже стали раритетними. Бібліотечний фонд є здебільшого невід’ємним джерелом для роботи наукових працівників заповідника. Звідси вони черпають свої знання для підготовки різних тематичних екскурсій, лекцій, наукових розробок, підготовки літературно-музичних вечорів. Та ми завжди раді, коли до нас звертаються і студенти, вчителі, учні шкіл міста та району.
Чимало цікавих видань у нашій книгозбірні є з історії держави. Їх авторами є люди, творча спадщина яких донедавна замовчувалася. Серед них
...
Читати далі »
|
Протягом багатьох століть Європа була ареною частих і кривавих воєн. З 1870 по 1945 роки Франція та Німеччина воювали між собою тричі, зазнавши при цьому страшних людських втрат. Саме тому в середині минулого століття кілька європейських лідерів дійшли висновку, що єдина можливість забезпечити довготривалий мир між їхніми країнами полягає у їх політичному та економічному об'єднанні.
Саме тому у 1950 році Міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман запропонував об'єднати вуглевидобувну та сталеливарну промисловості Західної Європи. В результаті цього у 1957 році утворено Європейську спільноту з вугілля та сталі (ЄСВС) і Європейськ
...
Читати далі »
|
Для увічнення пам’яті та популяризації творчості відомого поета-лірика, журналіста, перекладача, публіциста, великого патріота України, видатного земляка Данила Андрійовича Кононенка та з метою підтримки кращих зразків ліричної поезії в сучасній українській літературі Кам’янська об’єднана територіальна громада разом із Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України оголошує літературну премію ім. Данила Кононенка (заснована в 2018 році).
Премія є творчою відзнакою, якою нагороджуються літератори України за високохудожні твори українською мовою в жанрі ліричної поезії, що утверджують ідеали гуманізму, духовної краси
...
Читати далі »
|
Історія Петропавлівської парафії Православної церкви України (далі – ПЦУ) у м. Кам’янка Черкаської області нараховує більше 10-ти років. Її становлення та розвиток було б неможливим без активної громадської позиції населення, меценатської та діяльної допомоги окремих осіб та, звісно, організаторської роботи й благословення духовних наставників. Лише спільними зусиллями та стараннями кожного з причетних до справи стала реальністю мрія щодо появи в місті другої національної православної громади.
Першим керівником цієї парафії, яка розташована у мікрорайоні “Чмижина” і на той час належала до Української Православної церкви Київського па
...
Читати далі »
|
28 липня в Україні відзначають День Хрещення Русі та День пам’яті рівноапостольного великого князя Володимира, у святому хрещенні Василія. Ця особа неабияк шанується у суспільстві, оскільки саме він, як вважається, хрестив Русь.
Ким був Володимир Великий?
У церковній історії його згадують як Володимира Святого, Володимира Хрестителя, а у билинах він є відомим як Володимир Красне Сонечко (вважається, що Володимир після прийняття православ’я змінився та почав творити багато добрих справ). У давньоруських письменах князя Володимира називають рівноапостольним, ос
...
Читати далі »
|
"О, богоблаженна Ольго, помолися за твоїх дітей Богу; мир міцний для Вітчизни нашої виблагай і відпущення гріхів усім, хто завжди прославляє тебе!" (із молитви до святої рівноапостольної княгині Ольги)
Липень, 24-й день. Представлення рівноапостольної Ольги, великої княгині Київської, в Святому Хрещенні Єлени.
Легендами овіяний образ княгині київської, дружини князя Ігоря — Ольги, мудрої державної діячки, керівника і воїна. Її діяльність залишила помітний слід у східнослов'янській історії Х ст. Це, певно, найвідоміш
...
Читати далі »
|
На тлі визначної події сучасної української історії – утворення помісної православної церкви України (далі – ПЦУ) – значно актуалізується регіональна хронологія становлення її базових осередків. Як ми знаємо, основним “осердям” нової церкви стали парафії Української православної церкви Київського патріархату (далі – УПЦ КП) та Української автокефальної православної церкви (далі – УАПЦ). Проте, заснування та функціонування цих православних релігійних конфесій на початку 1990-х рр. відбувалось у складних умовах, що пояснювалось як значними соціально-економічними негараздами в Україні, так і безпосереднім тиском нинішньої країни-окупанта Російської Федерації та Російської православної церкви (далі – РПЦ).
...
Читати далі »
|
Традиційною під час проведення Всеукраїнського фестивалю класичної музики у Кам’янці стала поетична сторінка в Пушкінському гроті – найдавнішій історичній та архітектурній пам’ятці кінця XVIII ст. Неймовірну мистецьку ауру було створено завдяки виставці скульптора Віталія Дахівника. Тож поети долучили своє трепетне, правдиве поетичне слово до загальної творчої атмосфери, захопивши у полон слухачів розмаїттям тем, образів.
Можливість висловити власні думки мовою віршів отримали письменники Національної спілки письменників України А
...
Читати далі »
|
В історичному музеї Кам`янського державного історико-культурного заповідника 11 липня відкрилася виставка скульптура Віталія Дахівника, широко відчинивши двері для кам`янчан і гостей міста впродовж наступних двох місяців. «Три мелодії» – таку назву має виставка. «Назва знайшлася сама собою, – розповідає автор, – «Три мелодії– весела, журлива та лірична співана поезія – це пластичні алегоричні фігури, створені пелюстками лілей, які, єднаючи правий і лівий береги Славути-Дніпра, прилетіли з Золотоніщини творити музику, надихаючись чарівною Кам`янкою».
...
Читати далі »
| |