Серед багатьох юних борців за волю України, які брали участь у бою поблизу станції Крути, був Ігор Лоський, представник старої шляхетської родини, син відомого університетського професора, історика права, дипломата-поліглота Костянтина Володимировича Лоського. Ігор – один із тих, хто вижив у бою під Крутами і в подальшому став визначним українським науковцем та культурним діячем.
Народився Ігор Лоський 15 грудня 1900 року в Любліні (нині Польща), де його батько був досить високим урядовцем. Дитинство хлопця складалося з переїздів, вивчення мов та частих відвідин бібліотеки. Курс середньої освіти пройшов у Грубешові, Кельцях та Петербурзі. У вересні 1917-
...
Читати далі »
|
27 січня Україна разом з усім цивілізованим світом відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав. Україна була однією з шести країн-ініціаторів прийняття оонівського документа, проте на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати тільки у 2012 році.
Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська Першого Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого нацистського концт
...
Читати далі »
|
Одним із надзвичайно цінних експонатів, що знаходиться у фондах Кам’янського державного історико-культурного заповідника, є малюнок виконаний Вірою Василівною Бутаковою (Давидовою), сестрою Лева Васильовича Давидова (зятя П.І. Чайковського).
Малюнок надійшов до фондів тоді ще літературно-меморіального музею О.С. Пушкіна і П.І. Чайковського в грудні 1980 року від професора державного інституту театру, музики і кінематографії А.Я. Альтшулера з м. Санкт-Петербурга і був занесений до “Книги вступу ” під № 2703 о/ф. ( Акт № 23 від 15 грудня 1980 року ).
<
...
Читати далі »
|
23 січня 2021 року виповнилося 130 років з дня народження Павла Григоровича Тичини (1891-1967) – поета, який неодноразово бував на Черкащині.
Формування світогляду молодого Павла Тичини проходило під впливом українських митців модерністського напрямку – М.Коцюбинського, М. Вороного, М. Жука та інших. Творчі зустрічі – Чернігівські «суботи» Коцюбинського – стануть для нього справжнім університетом, де молодий поет познайомиться з найновішими поглядами на мистецтво слова та найсучаснішою високою літературою, а, головне, відкриє для себе український світ, бо художньо обдарована людина може реалізувати себе тільки за умови укор
...
Читати далі »
|
22 січня українці святкують свято Соборності. Саме цього дня в 1919 році на Софіївському майдані в Києві відбулося урочисте проголошення універсалу про об'єднання Наддніпрянщини та Західної України в одну державу. Це стало знаменною подією в новітній історії нашої країни, засвідчивши цілісність і єдність нації, не зважаючи на будь-які перепони.
Роками комуністична влада, яка окупувала Україну, забороняла та не визнавала цього свята, і лише в часи національного руху кінця 1980-х рр. ситуація змінилася. Зокрема, 21 січня 1990 року, до річниці Соборності була проведена велелюдна акція "Ланцюг єднання", коли мільйони людей з Львова до Києва, взяв
...
Читати далі »
|
День Собо́рності України — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.
Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Пре
...
Читати далі »
|
Завдяки нашим меценатам та небайдужим поціновувачам історії й мистецтва, зокрема Томасу Бруннеру та Валерію Шевчуку фонди Кам'янського державного історико-культурного заповідника поповнилися легендарним козацьким джерелом - літописом Самійла Величка.
|
30 грудня до історичного музею Кам'янського державного історико-культурного заповідника завітали десятикласники Косарського ліцею (класний керівник - Кобзар Світлана Євгенівна).
Учні ознайомилися з подіями, що відбувалися у нашому краї в період Української революції 1917 - 1921 років, зокрема довідалися про діяльність Холодноярської повстанської організації, яка виборювала незалежність України століття тому.
|
(до 425-річчя від дні народження Богдана Хмельницького,
українського військового, політичного, державного діяча)
«… умыслили есмя ему местечка или городки:
Медведовку, Жаботин с слободкою Каменкою
и с лесами Бовтышем и Нерубаем, замеряя<
...
Читати далі »
| |